علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی چیست؟

سپتامبر 22, 2020
نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

چگونه ماشین لباسشویی را تراز کنیم؟

اکتبر 4, 2020
نمایش همه

چه ظروفی را می توان داخل مایکروفر قرار داد؟

ظروف قابل استفاده در مایکروفر

ظروف قابل استفاده در مایکروفر

یکی از دستگاه های محبوبی که مردم اکثر اوقات برای گرم کردن غذا از آن استفاده می کنند، مایکروفر می باشد، چون هم سریع  و هم کار کردن با آن آسان است. این دستگاه در هر مکانی قابل استفاده می باشد اما قوانین و مقررات خاص خود را دارد. امروز می خواهیم درباره ظروف قابل استفاده در مایکروفر و راه های تشخیص آن صحبت کنیم. در صورتی که از ظروف مناسب در دستگاه خود استفاده نکنید، خراب می شود و باید با نمایندگی تعمیرات مایکروفر ویرپول به شماره 22225007-021 تماس بگیرید تا سریع تعمیرکار به منزل شما اعزام شود.

علامت مایکروویو بر روی ظروف وعلامت ظروف قابل استفاده در مایکروفر

شاید بر روی ظروفی که قابل استفاده در این دستگاه هستند علامتی دیده باشید که کارخانه آن را زده است. از گذاشتن ظرف هایی که دارای این علامت نیستند، در مایکروفر خودداری کنید. این علامت بر چسبی است که بر روی آن Microwave safe نوشته شده است. بعضی از ظروف های سرامیکی و پلاستیکی دارای این برچسب هستند، یعنی آنها ایمن می باشند. لازم به ذکر است که بدانید که به هیچ عنوان از مواردی که در ساختار آنها فلز به کار رفته استفاده نکنید.

برای نمونه علامت مایکروفر بر روی ظروف پلاستیکی، همانند شکل زیر است که به این معنی است : قابلیت گرم شدن در مایکروفر را دارد. در ادامه ذکر می کنیم که چرا این علامت اهمیت زیادی برای سلامتی شما دارد.

علامت مایکروفر روی ظروف پلاستیکی

علامت مایکروفر روی ظروف پلاستیکی

اگر ظروف پلاستیکی ای که داخل مایکروفر قرار می دهید دارای این علامت نباشد یعنی هنگامی که در معرض امواج مایکروفر قرار می گیرد پلیمرهای آن  تجزیه خواهند شد و ممکن است این ترکیبات مضر پلیمری که سرطان زا هم هستند وارد غذای شما شود.

البته بیشتر ظرف های سرامیکی و شیشه ای قابل گرم شدن در مایکروفر هستند مگر اینکه استثناء داشته باشد و یا اینکه تولیدکننده خودش بیان کند که در مایکروفر گذاشته نشود و یا دارای روکش و تزئیناتی مثل طلا و … باشد.

ظرف های لعابی که حاوی سرب هستند به شدت برای سلامتی خطرناکند و نباید داخل مایکروفر قرار داده شود. سرب بسیار سمی است و داخل مایکروفر به غذا منتقل می شود.

برخلاف این مورد که قرار دادن ظروف سفید رنگ در مایکروفر مشکلی ندارد اما سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که ظروف کاغذی قهوه ای نباید داخل مایکروفر گذاشته شوند.

علامت ظروف پلاستیکی قابل استفاده در مایکروویو

علامت ظروف پلاستیکی قابل استفاده در مایکروویو

مقالات مرتبط:  چیزهایی که نباید داخل مایکروفر قرار دهید

ممکن است که این برچسب بر روی دستگاهتان نباشد. برای این که بدانید آیا می توانید آن را درون مایکروفر قرار دهید یا نه کار های زیر را امتحان کنید:

1- ظرف مورد نظرتان را به تنهایی و خالی درون دستگاه قرار دهید.

2- ظرف دوم را همراه با یک لیوان آب از شیر در دستگاه بگذارید.

3- برای انجام آزمایش باید مایکروفر را بر روی یک دقیقه با دمای بالا تنظیم کنید. سپس با دقت ببینید که ظرف خالی چه دمایی دارد.

در صورتی ظرف برای استفاده در مایکروفر مناسب می باشد که گرم نشده باشد. در صورتی که دمای آن متوسط است می توانید از آن فقط برای گرم کردن غذا استفاده کنید. در آخر در صورتی که ظرفتان کاملا گرم شده بود به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.

مقالات مرتبط:  راهنمای استفاده از مایکروفر

اگر غذایتان داخل یک ظرف پلاستیکی بود، آن را در بیارید و در یک ظرف مطمئن داغ کنید. ظروف پلاستیکی دارای مواد سرطان زایی است که بر اثر حرارت و گرما وارد غذا می شود.

عدم استفاده از ظروف پلاستیکی در مایکروفر

عدم استفاده از ظروف پلاستیکی در مایکروفر

پس به یاد داشته باشید که اگر می خواهید غذا سالم باشد از ظروفی که تایید شده استفاده کنید، و اگر می خواهید بر روی غذایی که در مایکروفر گذاشته اید باکتری ایجاد نشود، دمای دستگاه را مناسب تنظیم کنید.

تنظیم دمای مایکروویو

تنظیم دمای مایکروویو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *