نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

راهنمای استفاده از مایکروفر

دراین مقاله میخواهیم نحوه ی استفاده از مایکروفر را برای شما شرح دهیم. پیش از شروع مقاله باید بگویم که این دستور عمل، یک دستور عمل عمومی هست به طوریکه شما بتوانید برای انواع مدل های به یک جمع بندی برسید. وگرنه هر مدل مایکروفر دارای کنترل پنلی جداگونه و خاص مدل خود دارد و همچنین آپشن های متفاوت دارند که میتوانید در دفترچه راهنمای مخصوص به مدل که داخل جعبه ی دستگاه هست آنرا مطالعه بفرماید.

چگونه غذا را در مایکروفر گرم کنیم؟

به جرئت میتوان گفت پر استفاده ترین کاربرد مایکروفر گرم کردن غذاهایی است که قبلا درست کردیم. در این بخش سعی می کنیم نکات کلیدی و مهمی را بگوییم که در حین گرم کردن غذا مد نظر داشته باشید

چه ظروفی را میتوانیم استفاده کنیم؟

اگر به طور کلی بخواهیم بگوییم ظروف پلاستیکی آب شده و ظروف فلزی سبب جرقه زدن و آتش سوزی میشوند. و ظروف سرامیکی و شیشه ای قابلیت گرم کردن در مایکروفر را دارند. اما استثناهایی هم وجود دارند. مثلا ظروف پلاستیکی وجود دارند که اصلا مخصوص گرم کردن در مایکروفر هستند یا ظروف شیشه ای و سرامیکی که دارای روکش های تزئینی فلزی هستند سبب جرقه زدن در مایکروفر میشوند. همچنین بهت است بجای استفاده از ظروف شیشه ای از ظروف پیرکس استفاده شود.

چه ظروفی را میتوانیم استفاده کنیم؟

چینش غذا و برنامه ی گرم کردن مناسب

توجه داشته باشید که هرچه غذا در ظرف پهن تر باشد و خوب در ظرف پخش شده باشد بهتر توسط مایکروفر گرم میشود.گاهی اوقات است ما غذایی را در مدت زمانی داخل مایکروفر میگذاریم و پس از اتمام زمان آن شاهد این هستیم که روی غذا و زیر غذا به خوبی گرم نشده است، که دراینجا باید برنامه ی دیگری امتحان کنید. گاهی اوقات افزایش زمان یا افزایش درجه یا درصد پرتو که در برخی از مدل ها قابلیت تنظیم دارند میتواند بسیار به شما کمک کننده باشد. ولی توجه داشته باشید که در اثر اوقات این امر، امری تجربی است و برای اینکه به یک برنامه ی خوب برای گرم کردن غذای خود برسید مجبورید چندین بار امتحان کنید.

ظرف غذا در داشته باشد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که بسیار بستگی به نوع غذایی که میخواهید گرم کنید دارد. بعضی از غذاهای آبکی مثل آش و سوپ نیاز به در دارند زیرا با افزایش گرما سر میروند که بخصوص این مورد در شیر صادق است و بعضی مواد غذایی مانند : کیک ها نیاز به پوششی برای گرم کردن دارند زیرا با ممکن است به جداره ی مایکروفر شما بپاشد.

آیا هر غذایی را میشود در مایکروفر گرم کرد؟

پاسخ کلی به این سوال بله هست ولی باید بگویم با اینکه مایکروفر ها برای هرنوع غذایی برنامه ای برای پخت و گرم کردن دارند ولی واقعا هر غذایی در مایکروفر خوب از آب درنمیاید. این امر خیلی تجربی است ولی با توجه با تجربه ی خود باید بگوییم غذاهایی که آب خیلی کمی در خود یا بافت دارند مانند پیتزا زمانی که شما برای گرم کردن آن از مایکروفر استفاده کنید باید زمان کمی به آن بدهید زیرا بسیار خشک میشود. جوشاندن شیر برای مثال در مایکروفر کار دشواری هست زیرا همیشه سر میرود .

آیا هر غذایی را میشود در مایکروفر گرم کرد؟

پخت غذا با مایکروفر

کمتر میبینیم که مامان ها از مایکروفر برای پخت غذا استفاده کنند. البته این امر واقعا بی دلیل نیست. پیچیده بودن برنامه ی مایکروفر ها ، خشک کردن غذاها، اشعه دادن به غذا و عدم دسترسی مناسب به غذا به هنگام پخت(برای مثال در هنگام پخت شما میخواهید به غذا رب یا ادویه ای اضافه کنید یا از آن بچشید، که این کار در مایکروفر نیاز مند این است که بارها در آن را باز کنیم.)

برای پخت چه غذاهایی از مایکروفر استفاده کنیم ؟

به طور کلی برای درست کردن غذاهایی که نیاز به دسترسی به آن هنگام پخت وجود ندارد مایکروفر پیشنهاد میشود.برای مثال پخت کیک و شیرینی، پخت غذاهای فست فودی ، یخزدایی غذاهای منجمد و پخت غذاهای نیمه آماده در مایکروفر مناسب است .

شاید شما سالها مایکروفر را در خانه خود داشته باشید و زیاد برای پخت غذا از آن استفاده نکنید که حق هم دارید، اما واقعا نمیتوان از سرعت بالای مایکروفر در پخت و گرم کردن غذا چشم پوشی کرد برای همین است که همیشه جای خالی آن در خانه حس میشود.

نکاتی در باب نگهداری از مایکروفر

1- دستگاه برای تبدیل ولتاژ از ترانس قوی استفاده می کند.

در صورتی که مایکروفر شما خراب شد یا کار نکرد، به هیچ وجه به آن دست نزنید و اقدام به تعمیر آن نکنید. چون این دستگاه از جریان الکتریکی بسیار بالایی استفاده می کند که همین باعث برق گرفتگی می شود. پس از افراد متخصص کمک بخواهید.

2- فضای داخلی دستگاه را لمس نکنید چون حرارت بسیار بالای آن باعث سوختگی شدید یا برق گرفتگی می شود. به فرزندانتان هم این کار موارد را اموزش دهید.

3- به هیچ وجه از دستگاه برای خشک کردن وسیله هایتان استفاده نکنید. این کار یکی از دلیل های اتیش سوزی است.

4- از گذاشتن کنسرو و ظرف های در بسته در مایکروفر خودداری کنید.

5- اشیا هایی که بر روی دستگاه یا جلوی آن قرار داده اید ، شاید امواج الکترومغناطیسی را جذب کنند. این کار بسیار خطرناک است.

6- زمان بندی مناسبی را برای داغ کردن غذا در نظر بگیرید. اگر زمان شما زیاد باشد ممکن است اتش سوزی رخ بدهد.

7- از ظروف لبه بلند و نازک برای گرم کردن مایعات استفاده نکنید. حتما قبل گرم کردن و بعد از آن یکبار مایعات را هم بزنید تا کل غذا گرم شود.

8- اگر موادی که در مایکروفر قرار می دهید پوست دارد، چند سوراخ در آنها به وجود آورید.

9- به هیچ عنوان از دستگاه هایی که صدمه دیده یا شکسته است استفاده نکنید. چون دستگاه به خوبی کار نمی کند و با تولید امواج الکترومغناطیسی زیاد به شما ضرر می زند.

10- بستن راه فن مایکروفر با قرار دادن چیزی بر روی آن باعث می شود که غذا به طور کامل گرم نشود.

11- وقتی درون دستگاه چیزی نیست آن را روشن نکنید. اگر می دانید که دستگاه ممکن است به طور اتفاقی روشن شود یک لیوان آب از قبل درون آن قرار دهید، تا امواج را به خود جذب کند.

12- شستن سینی گردان یا قفسه ی دستگاه بعد از کار کردن منجر به شکستن آن می شود.

13- از گذاشتن غذاهایی که دارای روغن زیاد هستند در دستگاه خودداری کنید، چون ممکن است روغن بسوزد و جرقه بزند.

14- غذای زیاد در مایکروفر قرار ندهید.

نکاتی در باب نگهداری از مایکروفر

سخن آخر

در این مقاله درباره طرز کار با مایکروفر صحبت کردیم و به شما نکات لازم در این زمینه را یاداور شدیم. درصورتی که نیاز به تعمیر مایکروفر ویرپول دارید می توانید با شماره 22225007-021 تماس بگیرید تا در کمتر از یک ساعت تعمیرکار مایکروفر دوو به منزل شما بیاید. ما به عنوان اولین نمایندگی تعمیرات ویرپول می توانیم دستگاه شما را به بهترین نحو ممکن تعمیر کنیم تا مثل روز اول کار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل