برق داشتن ماشین ظرفشویی

برق داشتن ماشین ظرفشویی

مرداد 16, 1400
لولای درب یخچال

لولای درب یخچال، انواع، تعمیر و تعویض آن

مرداد 16, 1400
نمایش همه

مهمترین ارورهای یخچال ویرپول و روش های عیب یابی و رفع آن

انواع ارور یخچال فریزر ویرپول

انواع ارور یخچال فریزر ویرپول


نمایندگی تعمیرات ویرپول با ارائه خدمات برتر و استثنایی در زمینه تعمیر یخچال های ویرپول و خدمات پس از فروش ویرپول آن ،می تواند در این امر به شما کمک به سزایی کند. ما به عنوان بهترین و اولین نمایندگی تعمیرات ویرپول در ایران با بیش از 40 سال تجربه در زمینه تعمیر به ویژه تعمیر یخچال ویرپول، می توانیم لوازم خانگی شما را با کیفیتی باور نکردنی و حتی بهتر از روز اول تعمیر کنیم.

تماس با نمایندگی ویرپول


یخچال فریزرهای ویرپول از یکی از پرفروش ترین محصولات برند ویرپول است که به دلیل کیفیت بالای قطعات و خدمات پس از فروش روز به روز بر تقاضای آن ها در بازار افزوده می شود. می توان گفت یخچال های ساخت برند ویرپول نسبت به سایر برندها خیلی کم دچار خرابی می شوند و مشکلاتی که در آن ها ایجاد می شود خیلی مشکلات حادی نیستند و با یک تعمیر جزئی بر طرف می شود.

یکی از این مشکلات که توسط مشتریان زیادی به نمایندگی تعمیرات ویرپول ما گزارش داده شده است ارورهای یخچال ویرپول یا کدهای خطای یخچال ویرپول است. اکثر افراد با ما تماس می گیرند و در حالتی که بسیار نگران این ارورها و آلارم های یخچال ویرپول هستند به دنبال راه حلی برای رفع آن می باشند. سوالات رایجی که در این زمینه وجود دارند عبارتند از چرا ارورهایی بر روی صفحه نمایشگر یخچال ویرپول ظاهر شده است، علت اصلی کدهای خطای یخچال ویرپول چیست، آیا آلارم های یخچال ویرپول خطرناک هستند و آیا می توانیم بدون نیاز به سرویس و تعمیر ارورهای یخچال ویرپول را حذف کنیم.

به طور کلی می توان گفت در صورتی که به موقع به داد این ارور ها برسید و با مشورت با تکنسین های حرفه ای در این زمینه راه حل خوبی را برای رفع آن ها پیدا کنید جای نگرانی نیست. در این مقاله به طور کامل سعی کردیم تمامی ارورهای یخچال فریزر ویرپول و مناسب ترین روش های عیب یابی و رفع آن را با زبانی ساده برای شما توضیح دهیم. بدون شک بعد از خواندن این مقاله قادر خواهید بود بدون نیاز به تعمیرکار تشخیص دهید هر کد خطا وجود عیب در کدام قطعه از یخچال ویرپول را گزارش می دهد و خودتان برای رفع آن دست به کار شوید.

در این مقاله مباحث زیر توضیح داده می شود:

ارورهای یخچال ویرپول چیست؟

–  کدهای خطای یخچال ویرپول از کجا می آیند؟

چگونه آلارم های یخچال ویرپول را رفع کنیم؟

انواع ارورهای یخچال ویرپول و روش های رفع آن

ارورهای یخچال ویرپول چیست؟

امروزه در اکثر یخچال های ویرپول دیسپلی یا صفحه نمایشگری وجود دارد که یکی از وظایف آن نمایش ارورهای ایجاد شده در یخچال است. هر کدام از این ارورها وجود نقص خاصی را در یخچال گزارش می دهد که این امکان باعث شده شما سریع تر متوجه خرابی یخچال خود شوید و جهت تعمیر آن اقدام کنید. علاوه بر این، تعمیرکاران نیز دیگر نیازی به بررسی تمامی قطعات و پیدا کردن قطعه معیوب ندارند. کافی است نوع ارور را ببنینند و قطعه معیوب را در سریع ترین زمان و با دقت بالا تعمیر کنند.

ارورهای یخچال ویرپول چیست؟

مقالات مرتبط:  انواع تایمر یخچال فریزر و تعمیر و تعویض آن

کدهای خطای یخچال ویرپول از کجا می آیند؟

ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که کدام یک از قطعات یخچال ویرپول تشخیص می دهد کدام ارور را بر روی صفحه نمایشگر نشان دهد. برد الکترونیکی به طور مرتب تمامی قطعات یخچال را چک می کند و در صورتی که هر گونه نقصی در یکی از قطعات رخ دهد کد خطای مربوط به آن را بر روی صفحه نمایشگر به نمایش می گذارد. از این طریق شما می توانید سریعا در جریان نقص به وجود آمده قرار بگیرید و آن را بر طرف کنید. اگر از لحاظ فنی زیاد قوی نیستید بهتر است با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال ویرپول تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

صفحه نمایشگر یخچال ویرپول

صفحه نمایشگر یخچال ویرپول

چگونه آلارم های یخچال ویرپول را رفع کنیم؟

برای اینکه بتوانید به صورت اساسی و تخصصی آلارم مربوط به یخچال ویرپول را حل کنید پیشنهاد ما این است که در ابتدا با یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیرات یخچال ویرپول صحبت کنید. در صورتی که تعمیرکار با توجه به ارور تشخیص دهد خودتان می توانید ارور مربوطه را رفع کنید، به کمک رهنمودهای تعمیرکار خود اقدام کنید ولی باز هم دقت و صبر زیادی را به خرج دهید. در غیر این صورت اجازه دهید خود تعمیرکار این کار را انجام دهد زیرا تعمیر یخچال از حساسیت و ریسک بالایی برخوردار است و ممکن است خسارت جبران ناپذیری به شما وارد شود.

چگونه آلارم های یخچال ویرپول را رفع کنیم؟

انواع ارورهای یخچال ویرپول و روش های رفع آن

در این بخش تمامی کدهای خطای یخچال ویرپول، دلایل نمایش آن ها، روش های عیب یابی و رفع آن ها به طور کامل شرح داده می شود.

انواع ارورهای یخچال ویرپول و روش های رفع آن

ارور d یخچال ویرپول

ارور d یخچال ویرپول بیانگر وجود نقصی در دمپر هوا و یا همان عایق هوا می باشد. دمپر هوا در پشت یخساز قرار دارد و وظیف آن کنترل جریان سرما از فریزر به یخچال است. برای حل این ارور در ابتدا یخچال را از برق بیرون آورده و سپس دمپر هوا را چک کنید. اگر شکسته باشد باید آن را تعویض کنید.

ارور C یخچال ویرپول

زمانی که ارور C نمایش داده می شود مشکل یا از سنسور یخچال یا از سنسور فریزر است. در صورتی که این ارور در بخش پنل یخچال نمایش داده شود مشکل از سنسور یخچال می باشد ولی اگر در بخش پنل فریزر نمایش داده شود مشکل از سنسور فریزر است. برای حل این مشکل یخچال را از برق بیرون بکشید، سپس سیم های مربوط به سنسور یخچال یا فریزر را چک کنید. در صورتی که مشکل از سیم ها نبود باید سنسور مربوطه را تعویض کنید.

ارور CF یخچال ویرپول

ارور CF یخچال ویرپول بیانگر وجود نقصی بین برد الکترونیکی اصلی و برد الکترونیکی صفحه نمایشگر یخچال می باشد. برای حل این مشکل ابتدا یخچال را از برق بیرون بکشید، سپس سیم های متصل به برد الکترونیکی اصلی و همینطور برد صفحه نمایشگر یخچال را چک کنید. اگر مشکل از سیم کشی ها بود آن ها را محکم کنید، در غیر این صورت با نمایندگی مربوطه تماس بگیرید تا برای تعویض برد اقدام کند.

ارور 18 یا -8 یخچال ویرپول

زمانی که ارور 18 F (هجده درجه فارنهایت) یا -8 C (منفی هشت درجه سانتی گراد) بر روی نمایشگر فریزر ویرپول نمایش داده می شود، بیانگر این است که دمای فریزر به شدت پایین آمده و نمی تواند عملکرد خوبی داشته باشد. برای حل این مشکل باید کلید فریزر را به مدت 4 ثانیه فشار دهید تا یکبار ریست شود و مجددا تنظیم شود.

ارور E0 یخچال ویرپول

کد خطای E0 یخچال ویرپول نشان دهنده این است که یکی از اجزای یخساز یخچال معیوب شده است. برای رفع این کد خطا باید ابتدا یخساز را باز کنید و سپس با دقت بررسی کنید که کدام یک از اجزای آن خراب شده است.

ارو E1 یخچال ویرپول

کد خطای E1 یخچال ویرپول نشان می دهد که سنسور یخچال دچار نقصی شده است. در ابتدا یخچال را از برق بیرون بیاورید و سپس سیم های مربوط به سنسور یخچال را چک کنید. اگر مشکل از سیم ها نیست باید سنسور را تعویض کنید.

مقالات مرتبط:  برفک یخچال و علت آن

ارور E2 یخچال ویرپول

ارور E2 یخچال ویرپول تقریبا شبیه ارور E1 است با این تفاوت که اینبار مشکل از سنسور فریزر است. برای حل این ارور باید همان اقدامات ارور E1 را برای سنسور فریزر انجام دهید.

ارور E3 و E4 یخچال ویرپول

این ارورها نشان دهنده وجود خرابی در سنسور دیفراست یخچال است که باعث می شود یخچال گرم باشد و سرمای کافی نداشته باشد. برای حل این ارور باید سنسور دیفراست تعویض شود.

ارور E5 یخچال ویرپول

کد خطای E5 یخچال ویرپول نشان می دهد که سنسور دیفراست فریزر خراب شده است. برای رفع این کد خطا باید سنسور فریزر تعویض شود.

ارور E6 یخچال ویرپول

ارور E6 یخچال ویرپول بیانگر وجود مشکلی در برد الکترونیکی اصلی یا برد الکترونیکی دیسپلی است  برای حل این ارور باید هر دو برد به دقت بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض شود.

ارور E7 و E8 یخچال ویرپول

هر دو ارور E7 و E8 نشان دهنده وجود نقصی در سنسور محیطی یخچال می باشد. با خراب بودن این سنسور یخچال قادر نیست دمای محیط یخچال را به طور صحیح تشخیص دهد.

ارور E9 یخچال ویرپول

کد خطای E9 نشان می دهد که دمای فریزر در حال بالا رفتن است که این باعث می شود فریزر عملکرد خوبی را نداشته باشد. برای حل این مشکل مطمئن شوید که درب فریز بسته است. علاوه بر این باید قطعه دیفراست فریزر را به طور کامل چک کنید.

ارور EE یخچال ویرپول

کد خطای EE یخچال ویرپول بیانگر ایجاد نقصی در یخساز است. برای رفع این ارور باید یخساز را باز کنید و چک کنید.

ارور 01 یخچال ویرپول

کد خطای 01 یخچال ویرپول نشان می دهد که مخزن آب یا دیسپنسر آب دچار خرابی شده است. برای رفع این کد خطا باید مخزن آب و همچنین لوله های متصل به آن به طور کامل بررسی شود. ممکن است لوله ها مسدود شده باشند. اگر مشکل از این ها نبود احتمالا برد الکترونیکی اصلی مشکلی پیدا کرده است.

ارور 02 یخچال ویرپول

زمانی که کد خطای 02 بر روی نمایشگر ویرپول نمایش داده شود به این معناست که دمپر هوا خراب شده است. باید آن را تعویض کنید.

ارور 03 و 04 یخچال ویرپول

زمانی که ارور 03 و 04 نمایش داده می شود یعنی عملکرد فن تبخیر کننده یا فن کندنسور دچار اختلال شده است. برای حل این ارور تمامی سیم کشی ها و کابل های فن را چک کنید، اگر شل بودند محکم کنید. اگر باز هم ارور نمایش داده شد باید فن کندانسور را تعویض کنید.

مقالات مرتبط:  فیلتر یخچال و نحوه تعویض آن

ارور 05 یخچال ویرپول

کد خطای 05 یخچال ویرپول نشان دهنده وجود خرابی در سنسور فریزر می باشد. حتما سنسور فریزر را چک کنید و در صورت نیاز تعویض کنید.

ارور 06 یخچال ویرپول

با ارور 06 شما باید متوجه شوید که سنسور یخچال خراب شده است و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

ارور 07 یخچال ویرپول

ارور 07 یخچال ویرپول بیانگر این است که خرابی در هیتر یا المنت دیفراست اتفاق افتاده است. در صورتی که این ارور را نادیده بگیرید ممکن است اپراتور یخچال یخ زده شود و یخچال سرمای کافی نداشته باشد.

ارور 08 یخچال ویرپول

یکی از مهمترین ارورهای یخچال ویرپول، ارور 08 می باشد که نشان می دهد برد الکترونیکی یخچال خراب شده است. برای رفع این ارور حتما با نمایندگی مربوطه تماس بگیرید و از روشن خاموش کردن یخچال در این حالت جلوگیری کنید.

ارور — یخچال ویرپول

این ارور خرابی فن کمپرسور یا فن داخل یخچال را  خبر می دهد. در بیش تر حالت ها زمانی که این ارور نمایش داده می شود اشکال از فن داخل یخچال بوده است. با این حال برای اینکه تشخیص دهید کدامیک از فن ها عیب دارد در ابتدا ببرسی کنید که با روشن بودن کمپرسور یا موتور یخچال فن آن نیز کار می کند یا نه. اگر فن کمپرسور کار می کرد خرابی از فن داخل یخچال است.

ارور -7 یخچال ویرپول

ارور -7 یخچال ویرپول نشان می دهد که مشکلی در ولتاژ برق ورودی یخچال وجود دارد. همیشه سعی کنید از محافظ برق اورجینال برای یخچال خود استفاده کنید زیرا میزان ولتاژ و جریان برق ورودی به یخچال را کنترل می کند و از آسیب به قطعات آن جلوگیری می کند. برای حل این ارور به مدت 4 ثانیه دکمه آلارم یخچال را فشار دهید تا ریست شود.

ارور AL01 یخچال ویرپول

ارور AL01 یخچال ویرپول خرابی موجود در سنسور دما را هشدار می دهد که باعث می شود درجه یخچال به درستی نمایش داده نشود.

ارور AL02 یخچال ویرپول

کد خطای AL02 نشان می دهد که سنسور NTC یخچال خراب شده است. برای رفع این ارور باید به تعویض سنسور بپردازید.

ارور AL03 یخچال ویرپول

کد خطای AL03 نشان می دهد که سنسور فریزر دچار مشکل شده است. برای حل این کد خطا باید سیم های سنسور فریزر را چک کرده و در صورت سالم بودن خود سنسور را تعویض کنید.

به طور کلی، در این مقاله سعی شد تمامی ارورهای یخچال ویرپول یا کد خطاهای یخچال ویرپول توضیح داده شود. همانطور که دیدید رفع این ارورها و آلارم ها به همین سادگی نیست و علاوه بر دانش باید مهارت کافی نیز در این زمینه داشته باشید. پس تا جایی که امکان دارد عیب یابی و رفع این ارورها را به فردی خبره بسپارید تا صدمه شدیدتری به یخچال شما وارد نشود. در صورت هرگونه سوال در این زمینه و یا نیاز به سرویس یخچال ویرپول برای رفع آن حتما با 22225007-021 تماس حاصل فرمایید تا در سریع ترین زمان ممکن تعمیرکار در محل شما حاضر شود.

1 دیدگاه

  1. فاطمه زارع گفت:

    سلام
    میخواستم یه تشکر ویژه کنم بابت مطلب خوب سایتتون خیلی کامل توضیح دادید من همه اش ارور E8 میدیم که مشکل در سنسور محیطی بود و از هرکی میپرسیدم جواب کامل نمیدادن اما با تماس با مجموعه شما و توضیح دادن مشکل یخچالم و فرستادن کارشناس مجموعه اتون و تعمیر اون خیالم راحت شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *