نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

پدال دیگ لباسشویی و راهنمای تعویض آن

پدال دیگ لباسشویی و راهنمای تعویض آن

پدال دیگ لباسشویی و راهنمای تعویض آن : یکی از پرکاربرد ترین و اصلی ترین اجزای ماشین لباسشویی ویرپول ، پدال دیگ می باشد که در صورت عدم رعایت نکات مهم در حفظ و نگهداری آن، دچار مشکل خواهد شد.تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

اگر پدال دیگ لباسشویی آسیب ببیند شما باید در اسرع وقت قطعه ی جدیدی خریداری نمایید و آن را جایگزین کنید. امروز در این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره ی پدال دیگ لباسشویی صحبت کنیم و راهنمای تعویض آن را در اختیارتان قرار دهیم.

در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را بدست آورید.در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با تعمیرگاه مرکزی لباسشویی ویرپول به شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

علت خراب شدن پدال دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

خراب شدن پدال دیگ ماشین لباسشویی دلایل مختلفی دارد که ما در ادامه قصد داریم به طور کلی دو تا از مهم ترین آنها را برایتان بیان کنیم.

در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را موشکافانه بخوانید. لازم به ذکر است که اگر در نگهداری و حفظ پدال دیگ دستگاه خود کوشا باشید و تمامی نکات را رعایت کنید، این قطعه به هیچ عنوان آسیب نخواهد دید.

علت خراب شدن پدال دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

1- لباس و کفش های چرمی، لباس های دارای لکه قابل اشتعال، لباس هایی که موی حیوانات به آنها چسبیده و… را به هیج عنوان نباید در ماشین لباسشویی شست زیرا هم به دستگاه و هم به خود لباس ها آسیب وارد می شود.

در نهایت به مقاله های دیگر مراجعه کنید و بیشتر با مواردی که نباید آنها در لباسشویی شست، آشنا شوید.تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

2- همانطور که می دانید هر ماشین لباسشویی یک ظرفیت مشخصی دارد. در صورتی که در دستگاه بیش از حد اندازه لباس قرار دهید پدال دیگ، مقاومت خود را در برابر وزن زیاد لباس ها از دست خواهد داد و در کسری از ثانیه دچار مشکل خواهد شد.

نکات ایمنی در رابطه با حفظ و نگهداری پدال دیگ ماشین لباسشویی

در پاراگراف های بالا بیان کردیم که اگر در حفظ و نگهداری پدال دیگ لباسشویی خود کوشا باشید، این قطعه به هیچ عنوان آسیب نخواهد دید و عمر طولانی خواهد داشت.

نکات ایمنی در رابطه با حفظ و نگهداری پدال دیگ ماشین لباسشویی

در این قسمت از مقاله قصد داریم نکاتی را برایتان بیان کنیم تا با رعایت کردن آنها، از معیوب شدن پدال دیگ دستگاه خود جلوگیری نمایید. در نهایت تا انتها ما را همراهی کنید و مطالب را با دقت بخوانید:

1- برای پر کردن ماشین لباسشویی به ظرفیت آن دقت کنید و بیش از حد مجاز در آن لباس قرار ندهید.
2- حتما دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید و نحوه ی شستن لوازم و وسایلی مانند کفش را یاد بگیرید. در صورتی که خودسرانه کاری را انجام بدهید به پدال دیگ آسیب وارد خواهد شد.
3- برای شستن اجسام سنگین از ماشین لباسشویی استفاده نکنید.
4- پدال دیگ ماشین لباسشویی را با دقت بررسی نمایید و عیب یابی صحیح و اصولی را انجام دهید. در برخی از مواقع ممکن است پدال شل شده باشد که برای رفع این مشکل نیاز به خریداری قطعه جدید و جایگزینی آن نیست.

5-تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

چگونه پدال دیگ ماشین لباسشویی را تعویض کنیم؟

در انواع ماشین لباسشویی ها، پدال دیگ به سه شکل آسان، نیمه آسان و سخت تعویض می شود.

در ادامه هر کدام یک از این سه شکل را به صورت جداگانه برایتان توضیح خواهیم داد.

چگونه پدال دیگ ماشین لباسشویی را تعویض کنیم؟

فراموش نکنید که ابتدا باید نحوه تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی خود را از بین آنها تشخیص دهید و سپس مراحل مورد نیاز را انجام دهید. در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

مراحل تعویض پدال دیگ لباسشویی

1- ابتدا برای رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی در مصرف برق، دو شاخه ی لباسشویی را از پریز برق بیرون بیاورید.
2- در پایین قسمت مخزن یک شلنگ تخلیه نصب شده که برای دسترسی راحت تر به پدال دیگ ماشین لباسشویی باید آن را از جای خود در بیاورید.تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول
3- در مرحله ی بعدی باید ماشین لباسشویی را از جای خود بیرون بکشید. می توانید دستگاه را به گونه ای از عقب خم کنید که کف آن با زمین یک زاویه 45 درجه درست کند.
4- برای تعویض پدال دیگ نباید ماشین لباسشویی را بر روی سطح لغزنده قرار دهید. از همین رو سطح زیرین دستگاه را بررسی نمایید و مطمئن شوید که محکم می باشد.
5- ممکن است درپوش و یا یک صفحه محافظتی وجود داشته باشد که در این صورت باید آن را به آرامی و با دقت بیرون بیاورید.تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول
6- در این مرحله باید با استفاده از پیچ گوشتی ستاره ای، پیچ های نگهدارنده پدال را باز کنید.
7- سپس باید پدال را بیرون بیاورید. ممکن است این قطعه در جای خود گیر کرده باشد که در نتیجه باید آن را با دقت کامل در بیاورید.

مراحل تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی با قابلیت تعویض پدال آسان

1- برای تعویض پدال دیگ لباسشویی باید ابتدا چند گیره مخصوص را باز نمایید.
2- همچنین ممکن است برای تعویض پدال دیگ مجبور به باز کردن چند پیچ باشید. برای انجام این کار باید از پیچ گوشتی دو سو یا سر تخت استفاده نمایید.تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول
3- اکنون می توانید پدال دیگ ماشین لباسشویی را از جای خود بیرون بیاورید. حواستان باشد که این کار را با دقت و با احتیاط انجام دهید تا به سایر قطعات دستگاه آسیب وارد نشود.

مراحل تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی با قابلیت پدال نسبتا آسان

1- در برخی از مواقع پدال دیگ ماشین لباسشویی به همراه پیچ و یا کلید های قفل کننده در دستگاه نصب شده است.
2- شما باید ابتدا کلید را به سمت بیرون و سپس به سمت پایین بکشید. برای انجام این کار از یک آچار مخصوص استفاده کنید.تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول
3- در مرحله ی بعدی پدال جدید را در جایگاه خود بگذارید.
4- حال مجددا کلید را در جای خود نصب کنید. در صورتی که این مرحله را به درستی انجام ندهید پدال دیگ ماشین لباسشویی عملکرد صحیحی نخواهد داشت.

مراحل تعویض پدال دیگ ماشین لباسشویی با قابلیت پدال سخت

این دسته از پدال دیگ ها به همراه دو پیچ نگهدارنده نصب شده اند که دسترسی به پیچ پشتی کمی سخت و دشوار است. در صورتی دانش و مهارت کافی برای انجام این کار دارید با ما در ادامه همراه باشید و مراحل تعویض این دسته از پدال دیگ ها را یاد بگیرید. در غیر این صورت از یک تعمیرکار کاربلد و ماهر کمک بخواهید.
1- باز کردن پیچ جلویی نیاز به مهارت خاصی ندارد و بسیار آسان است.تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول
2- پیچ پشتی را باید با استفاده پیچ گوشتی ستاره ای، باز کنید.
3- در قسمت بالای مخزن بیرونی ماشین لباسشویی یک شلنگ نصب شده است که به آن شلنگ هوا گیری می گویند. برای دسترسی راحت تر به پیچ پشتی، این شلنگ را از جایگاه خود بیرون بیاورید.
4- پس از خارج کردن شلنگ از جای خود، پیچ پشتی را باز نمایید.تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

نتیجه گیری تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

امروز در این مقاله برایتان به طور کامل درباره ی پدال دیگ لباسشویی صحبت کردیم و راهنمای تعویض آن را در اختیارتان قرار دادیم. امیدواریم که با خواندن پاراگراف های بالا اطلاعات جامع و کاملی را کسب کرده باشید.

مراحل تعویض پدال دیگ در برخی از لباسشویی ها زحمت چندانی ندارد اما در برخی از دستگاه ها کار بسیار دشوار و سختی می باشد. به همین دلیل برای انجام این کار باید دانش و مهارت کافی داشته باشید.

در غیر این صورت با یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای تماس بگیرید و از او بخواهید تا به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل