مکش جاروبرقی و راه های افزایش و تقویت آن

مکش جاروبرقی و راه های افزایش و تقویت آن

سپتامبر 12, 2021
لوازم خانگی ویرپول | تاثیر قطع برق بر لوازم خانگی ویرپول

تاثیر قطع برق بر لوازم خانگی ویرپول

سپتامبر 29, 2021
نمایش همه

ظرفیت ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی

تعمیر لباسشویی ویرپول بصورت شبانه روزی 

شماره پاسخگویی 24 ساعته : 22225007-021


ظرفیت ماشین لباسشویی : یکی از مواردی که باید در زمان خرید ماشین لباسشویی به آن توجه کنید، ظرفیت دستگاه می باشد. قطعا می دانید که ماشین لباسشویی ها ظرفیت های مختلفی دارند از همین رو شما باید دستگاهی را خریداری که متناسب با میزان لباس هایتان باشد. در غیر این صورت هنگام پر کردن لباسشویی با مشکل مواجه خواهید شد.

امروز در این مقاله قصد داریم بیشتر و کامل تر درباره ی ظرفیت ماشین لباسشویی توضیح دهیم تا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید و وسیله ای را خریداری کنید که نیازهایتان را برطرف کند. در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی چیست؟

به میزان وزن لباس هایی که می توانید در یک چرخه شست و شو آنها را بشویید، ظرفیت ماشین لباسشویی می گویند. همانطور که در پاراگراف بالا بیان کردیم ماشین لباسشویی ها ظرفیت های متفاوتی دارند.

به طور مثال لباسشویی های مخصوص شست و شوی لباس های اطفال ظرفیت کمتر و لباسشویی های صنعتی ظرفیت بیشتری دارند. اما به طور کلی اکثر دستگاه ها در اندازه های 6 تا 12 کیلوگرم تولید شده اند. شما باید اقدام به خرید لباسشویی کنید که متناسب با میزان لباس هایتان باشد.

چگونه ظرفیت ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنیم؟

در صورتی که عضو یک خانواده ی متوسط یا کوچک هستید، یک ماشین لباسشویی با اندازه ی 5 یا 6 کیلوگرم برای شما مناسب است. برخی از لباسشویی ها این امکان را به شما می دهند که از نیمی از ظرفیت دستگاه استفاده کنید، یعنی در موقعیت هایی که میزان وزن لباس هایتان به حد مشخص نرسید، می توانید با توجه به این قابلیت از نیمی از ظرفیت دستگاه خود استفاده کنید.

مقالات مرتبط:  علت جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست؟

اگر عضو یک خانواده ی بزرگ هستید و در روز لباس های بسیار زیادی را می شویید، حتما ماشین لباسشویی را خریداری کنید که ظرفیت بیشتری داشته باشد.

ظرفیت ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی های 7 تا 12 کیلوگرمی چه میزان لباسی را می توان قرار داد؟

1- در ماشین لباسشویی های 7 کیلوگرمی می توان در هر یک چرخه ی شست و شو حدودا 35 عدد تی شرت را شست.
2- در ماشین لباسشویی های 8 کیلوگرمی می توان در هر یک چرخه ی شست و شو حدودا 40 عدد تی شرت را شست.
3- در ماشین لباسشویی های 10 کیلوگرمی می توان در هر یک چرخه ی شست و شو حدودا 50 عدد تی شرت را شست.
4- در ماشین لباسشویی های 12 کیلوگرمی می توان در هر یک چرخه ی شست و شو حدودا 60 عدد تی شرت را شست.

نکته: توجه داشته باشید که بسته به جنسیت پارچه لباس هایتان، تعداد آنها نیز تغییر خواهد کرد.

مقایسه لباسشویی ها ظرفیت بالا و پایین

در ادامه قصد داریم ماشین لباسشویی ها با ظرفیت بالا و پایین را با یکدیگر مقایسه کنیم. در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات جامع و کامل تری بدست آورید و بتوانید هنگام خرید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

1- اگر ماشین لباسشویی شما ظرفیت بالایی داشته باشد، می توانید به راحتی اقدام به شست و شوی حوله، پتو، پرده و… کنید. اما در صورت خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت کم، باید بدون کمک دستگاه البسه های سنگین را بشویید.
2- ماشین لباسشویی هایی که ظرفیت بالا دارند نسبت به ماشین لباسشویی ها با ظرفیت کم، آب و برق بیشتری مصرف می کنند. در نتیجه اگر زیاد از لباسشویی استفاده نمی کنید، دستگاهی را خریداری کنید که ظرفیت کمتری داشته باشد این گونه در مصرف آب و برق صرفه جویی می شود.
3- هرچه ظرفیت ماشین لباسشویی بیشتر باشد ابعاد آن نیز بیشتر خواهد بود. از همین رو لباسشویی هایی که ظرفیت زیادی ندارند، مکان کمتری را اشغال خواهند کرد.

مقالات مرتبط:  روغن موتور یخچال و چگونگی تعویض آن

پر کردن بیش از حد لباسشویی، چه اسیبی به دستگاه وارد خواهد کرد؟

اگر به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه نداشته باشید و بیش از حد آن را پر کنید به موتور فشار بیشتری وارد شده و در نهایت به دستگاه آسیب های بسیار جدی و بزرگی وارد می شود.

همچنین با پر کردن دستگاه، لباس ها پس از خیس شدن به هم خواهند چسبید و همانند یک توپ بزرگ خواهند شد، به همین دلیل مایع شست و شو و آب به تمامی لباس ها نمی رسد و در نهایت فرآیند شست و شو به درستی انجام نمی شود.
نکته: اگر قصد شست و شوی لباس های حجیم مانند پتو، پرده و… را دارید، باید آنها را به صورت جداگانه و تکی تکی داخل دستگاه بگذارید تا شسته شوند. در غیر این صورت بافت پارچه آسیب خواهد دید و یا در برخی از مواقع پاره خواهد شد.

ظرفیت لباسشویی بر اساس لباس های خشک اندازه گیری می شود یا لباس های خیس؟

ظرفیت ماشین لباسشویی بر اساس لباس های خشک اندازه گیری می شود یعنی اگر دستگاهتان 6 کیلوگرمی است، شما می توانید 6 کیلوگرم لباس خشک را داخل آن قرار دهید و بشویید.

قطعا می دانید که وقتی لباس ها خیس می شوند وزن آنها افزایش خواهد یافت و سنگین تر خواهند شد اما این مسئله در کاهش ظرفیت و مقدار لباس ها در لباسشویی هیچ تاثیری نمی گذارد.

نتیجه گیری مقاله ظرفیت ماشین لباسشویی

امروز دراین مقاله به طور کامل درباره ی ظرفیت ماشین لباسشویی توضیح دادیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده باشید.

فراموش نکنید که هر ماشین لباسشویی ظرفیت مشخص و خاصی دارد و پر کردن بیش از حد دستگاه می تواند باعث کاهش کیفیت فرآیند شست و شو و معویب شدن لباسشویی بشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *