نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

ظرفیت ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی

تعمیر لباسشویی ویرپول بصورت شبانه روزی 

شماره پاسخگویی 24 ساعته : 22225007-021


ظرفیت ماشین لباسشویی : یکی از مواردی که باید در زمان خرید ماشین لباسشویی به آن توجه کنید، ظرفیت دستگاه می باشد. قطعا می دانید که ماشین لباسشویی ها ظرفیت های مختلفی دارند از همین رو شما باید دستگاهی را خریداری که متناسب با میزان لباس هایتان باشد. در غیر این صورت هنگام پر کردن لباسشویی با مشکل مواجه خواهید شد.

نمایندگی تعمیرات ویرپول در این مقاله قصد دارد بیشتر و کامل تر درباره ی ظرفیت ماشین لباسشویی توضیح دهد تا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید و وسیله ای را خریداری کنید که نیازهایتان را برطرف کند. در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی چیست؟

به میزان وزن لباس هایی که می توانید در یک چرخه شست و شو آنها را بشویید، ظرفیت ماشین لباسشویی می گویند. همانطور که در پاراگراف بالا بیان کردیم ماشین لباسشویی ها ظرفیت های متفاوتی دارند.

منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی چیست؟

به طور مثال لباسشویی های مخصوص شست و شوی لباس های اطفال ظرفیت کمتر و لباسشویی های صنعتی ظرفیت بیشتری دارند. اما به طور کلی اکثر دستگاه ها در اندازه های 6 تا 12 کیلوگرم تولید شده اند. شما باید اقدام به خرید لباسشویی کنید که متناسب با میزان لباس هایتان باشد.

چگونه ظرفیت ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنیم؟

در صورتی که عضو یک خانواده ی متوسط یا کوچک هستید، یک ماشین لباسشویی با اندازه ی 5 یا 6 کیلوگرم برای شما مناسب است. برخی از لباسشویی ها این امکان را به شما می دهند که از نیمی از ظرفیت دستگاه استفاده کنید، یعنی در موقعیت هایی که میزان وزن لباس هایتان به حد مشخص نرسید، می توانید با توجه به این قابلیت از نیمی از ظرفیت دستگاه خود استفاده کنید.

چگونه ظرفیت ماشین لباسشویی خود را انتخاب کنیم؟

اگر عضو یک خانواده ی بزرگ هستید و در روز لباس های بسیار زیادی را می شویید، حتما ماشین لباسشویی را خریداری کنید که ظرفیت بیشتری داشته باشد.

در ماشین لباسشویی های 7 تا 12 کیلوگرمی چه میزان لباسی را می توان قرار داد؟

1- در ماشین لباسشویی های 7 کیلوگرمی می توان در هر یک چرخه ی شست و شو حدودا 35 عدد تی شرت را شست.
2- در ماشین لباسشویی های 8 کیلوگرمی می توان در هر یک چرخه ی شست و شو حدودا 40 عدد تی شرت را شست.
3- در ماشین لباسشویی های 10 کیلوگرمی می توان در هر یک چرخه ی شست و شو حدودا 50 عدد تی شرت را شست.
4- در ماشین لباسشویی های 12 کیلوگرمی می توان در هر یک چرخه ی شست و شو حدودا 60 عدد تی شرت را شست.

نکته: توجه داشته باشید که بسته به جنسیت پارچه لباس هایتان، تعداد آنها نیز تغییر خواهد کرد.

مقایسه لباسشویی ها ظرفیت بالا و پایین

در ادامه قصد داریم ماشین لباسشویی ها با ظرفیت بالا و پایین را با یکدیگر مقایسه کنیم. در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات جامع و کامل تری بدست آورید و بتوانید هنگام خرید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مقایسه لباسشویی ها ظرفیت بالا و پایین

1- اگر ماشین لباسشویی شما ظرفیت بالایی داشته باشد، می توانید به راحتی اقدام به شست و شوی حوله، پتو، پرده و… کنید. اما در صورت خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت کم، باید بدون کمک دستگاه البسه های سنگین را بشویید.
2- ماشین لباسشویی هایی که ظرفیت بالا دارند نسبت به ماشین لباسشویی ها با ظرفیت کم، آب و برق بیشتری مصرف می کنند. در نتیجه اگر زیاد از لباسشویی استفاده نمی کنید، دستگاهی را خریداری کنید که ظرفیت کمتری داشته باشد این گونه در مصرف آب و برق صرفه جویی می شود.
3- هرچه ظرفیت ماشین لباسشویی بیشتر باشد ابعاد آن نیز بیشتر خواهد بود. از همین رو لباسشویی هایی که ظرفیت زیادی ندارند، مکان کمتری را اشغال خواهند کرد.

پر کردن بیش از حد لباسشویی، چه اسیبی به دستگاه وارد خواهد کرد؟

اگر به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه نداشته باشید و بیش از حد آن را پر کنید به موتور فشار بیشتری وارد شده و در نهایت به دستگاه آسیب های بسیار جدی و بزرگی وارد می شود.

همچنین با پر کردن دستگاه، لباس ها پس از خیس شدن به هم خواهند چسبید و همانند یک توپ بزرگ خواهند شد، به همین دلیل مایع شست و شو و آب به تمامی لباس ها نمی رسد و در نهایت فرآیند شست و شو به درستی انجام نمی شود.

نکته: اگر قصد شست و شوی لباس های حجیم مانند پتو، پرده و… را دارید، باید آنها را به صورت جداگانه و تکی تکی داخل دستگاه بگذارید تا شسته شوند. در غیر این صورت بافت پارچه آسیب خواهد دید و یا در برخی از مواقع پاره خواهد شد.

تعین ظرفیت برای شستن پتو و پرده

همه شما متوجه شده اید که در صورت خیس شدن وزن اشیا هم بالاتر میره. وزن یک پتوی تکنفره در حالت عادی دو الی دو نیم کلیو گرمه و در صورت خیس شدن لباسشویی 7 الی 8 کیلویی پاسخگوی شستن پتوی شما هست، اما توجه کنید که به صورت مدام این کار رو در خانه انجام ندهید چون باعث کش اومدن یا پاره شدن زهکش یا آسیب به دیگر اعضای ماشین لباسشویی بشود.

ظرفیت لباسشویی بر اساس لباس های خشک اندازه گیری می شود یا لباس های خیس؟

ظرفیت ماشین لباسشویی بر اساس لباس های خشک اندازه گیری می شود یعنی اگر دستگاهتان 6 کیلوگرمی است، شما می توانید 6 کیلوگرم لباس خشک را داخل آن قرار دهید و بشویید.

ظرفیت لباسشویی بر اساس لباس های خشک اندازه گیری می شود یا لباس های خیس؟

قطعا می دانید که وقتی لباس ها خیس می شوند وزن آنها افزایش خواهد یافت و سنگین تر خواهند شد اما این مسئله در کاهش ظرفیت و مقدار لباس ها در لباسشویی هیچ تاثیری نمی گذارد.

تعین ظرفیت براساس تعداد افراد خانواده

ظرفیت ماشین لباسشویی را میتوان به تعداد افراد خانواده اندازه گرفت چون قطعا اگر تعدا  اعضای یک خانواده بیشتر باشد، لباس هایی که کثیف میشه هم متقابلا بیشتر میشود به همین دلیل ما یک لیست با توجه به تعداد افراد تهیه کردیم. تا شما با توجه به اعضای خانواده خود ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید. هرچند شاید بعضی از افراد فکر کنند که اگر ظرفیت لباسشویی بالاتری انتخاب کنند شاید در آینده تعدادشان بیشتر شود اما این تصور اشتباه است. چون هرچقدر وزن لباسشویی بیشتر باشد میزان آب و برق بیشتری استقاده میشود.

  • 1 تا 2 نفر، 5تا 6 کیلو گرم
  • 2 تا 3 نفر، 7 کیلو گرم
  • 3 تا 4 نفر، 8 کیلو گرم
  • 4 تا 5 نفر 9 کیلو گرم

نتیجه گیری مقاله ظرفیت ماشین لباسشویی

امروز دراین مقاله به طور کامل درباره ی ظرفیت ماشین لباسشویی توضیح دادیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز را بدست آورده باشید.

فراموش نکنید که هر ماشین لباسشویی ظرفیت مشخص و خاصی دارد و پر کردن بیش از حد دستگاه می تواند باعث کاهش کیفیت فرآیند شست و شو و معویب شدن لباسشویی بشود. شما میتوانید در صورت بروز گرونه مشکل با نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی ویرپول تماس بگیرید. تا در کوتاه ترینزمان ممکن مشکل دستگاه شما را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل