تایمر یخچال

انواع تایمر یخچال فریزر و تعمیر و تعویض آن

تیر 12, 1400
علائم سوختن کمپرسور کولر گازی

علائم سوختن موتور یا کمپرسور کولر گازی

تیر 12, 1400
نمایش همه

باز کردن قفل کودک لباسشویی

باز کردن قفل کودک لباسشویی

گاهی اوقات حرکت لباس ها در داخل لباسشویی برای کودکان جالب و سرگرم کننده به نظر می آید و از آن جایی که کودکان بسیار کنجکاو هستند در حین شست و شو به سمت دستگاه می روند تا بتوانند با تماشا کردن حرکت دیگ و فشردن دکمه ها سر از کار آن در بیاورند. فشار دادن همزمان دکمه ها توسط کودکان موجب هنگ کردن و یا متوقف شدن ماشین لباسشویی خواهد شد از همین رو قابلیتی به نام قفل کودک در لباسشویی ها وجود دارد تا از آن در برابر کودکان کنجکاو محافظت کند. در صورتی که از این قابلیت استفاده کنید تمامی دکمه ها به غیر از power غیر فعال خواهند شد و دیگر با فشردن آنها، در روند کار دستگاه تغییری به وجود نخواهد آمد. پس از اتمام روند شست و شو باید قفل کودک را غیر فعال کنید در غیر این صورت دکمه ها هنوز هم کار نخواهند کرد و شما نمی توانید درب لباسشویی را باز نمایید. نحوه ی غیر فعال کردن قفل کودک در مدل ها و برند های مختلف متفاوت است، اما ما قصد داریم امروز در این مقاله چگونگی باز کردن قفل کودک لباسشویی را برای چندین برند معروف توضیح دهیم. در نتیجه تا انتهای همراه نمایندگی تعمیرات لباسشویی ویرپول باشید.

نحوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی در تمامی برندها

چگونه قفل کودک لباسشویی را باز کنیم

چگونه قفل کودک لباسشویی را باز کنیم

1- به مدت 3 ثانیه به طور همزمان دکمه های temp و spin را فشار دهید.
2- برای 3 ثانیه دکمه های + و – را باهم دیگر فشار دهید.
3- همزمان برای 3 ثانیه دکمه های temp و rinse را نگه دارید.
شاید از خود سوال بپرسید کدام یک از سه روش بالا می تواند قابلیت قفل کودک را برای دستگاه شما فعال یا غیر فعال کند؟ برای پی بردن به جواب این سوال باید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشوییتان مراجعه کنید، در آنجا یکی از سه روش بالا را بیان کرده که شما می توانید با کمک آن قفل کودک خود را باز بسته یا باز نمایید. در صورتی که دفترچه راهنمای خود را گم کرده اید و هیچ کدام یک از روش های بالا برای شما کار نکرد باید به نمایندگی تعمیرات ویرپول زنگ بزنید و از آنها کمک بگیرید.

مقالات مرتبط:  نحوه ریست کولر گازی به صورت مرحله به مرحله

نحوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

1- برخی از ماشین لباسشویی های ال جی درب از جلو هستند که در این نوع دستگاه ها دکمه ی child lock وجود دارد. برای 3 الی 5 ثانیه این دکمه را فشار دهید این گونه قفل کودک را فعال خواهید کرد و برای غیر فعال کردن قفل کودک همین کار را دوباره انجام دهید.
2- ماشیت لباسشویی های جدید ال جی بدون تسمه، دارای اینورتر و دیگ هوشمند می باشند که برای فعال یا غیر فعال کردن قابلیت قفل کودک در آنها باید برای 3 الی 5 ثانیه دکمه ی prewash/ child lock فشار دهید.
3- معمولا در مدل های قدیمی ماشین لباسشویی ال جی دکمه ی child lock قرار نگرفته است، از همین رو اگر قصد دارید که قفل کودک دستگاه خود را باز کنید باید به طور همزمان و به مدت 3 الی 5 ثانیه دکمه های temp و options را فشار دهید. هر گاه قصد غیر فعال کردن این قابلیت را داشتید دوباره این دکمه را فشار دهید.
4- علامت کلید در برخی از لباسشویی های ال جی بین دکمه های wash و rinse نصب شده که باید این دو دکمه را با یکدیگر به صورت همزمان فشار دهید تا قفل کودک فعال یا غیر فعال شود.

نحوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی میدیا

1- دکمه ی استارت را برای 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود. در صورتی که قفل کودک باز نشد برای 9 ثانیه دکمه ی rpm را نگه دارید. از فشردن دکمه های اضافی جدا خودداری کنید تا به ماشین لباسشویی آسیب های جدی وارد نشود.
2- دکمه ی استارت را برای 9 ثانیه فشار دهید.
3- به طور همزمان دکمه های rpm و finished را فشار دهید.
4- در برخی از مدل های لباسشویی میدیا در زیر نمایشگر دو دکمه نصب شده که در زیر آنها عبارتی مانند sec 3 نوشته شده است. برای فعال و غیر فعال کردن قابلیت قفل کودک این دو دکمه را برای 3 ثانیه نگه دارید.
در ماشین لباسشویی میدیا هنگامی که قفل کودک باز باشد علامتی مانند کلید بر روی صفحه نمایش نشان داده خواهد شد. برخی از افراد تصور می کنند وجود کد خطا بر روی صفحه نمایش به خاطر فعال بودن قفل کودک است اما این موضوع کاملا اشتباه می باشد! به طور مثال کد F23 به شما می گوید که برنامه ها و دکمه ها کار نمی کنند ولی این کد خطا نشان دهنده ی باز بودن قفل کودک نیست. هرگاه که کد خطایی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شد سریع با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا به شما در تشخیص مشکل لباسشویی کمک کند.

مقالات مرتبط:  مهمترین دلایل خاموش شدن یخچال ویرپول

نحوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی پاکشوما

برای باز و بسته کردن قفل کودک در لباسشویی ها پاکشوما باید دکمه های RINSE و PREWASH را برای چند ثانیه به طور همزمان فشار دهید. هنگامی که قفل کودک شما فعال شود صدای بوق مانندی را خواهید شنید و یا کد CL بر روی صفحه ی نمایش نشان داده خواهد شد. به یاد داشته باشید که این کد، کد خطا نیست.

نحوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی زیمنس

در ماشین لباسشویی های زیمنس با فشار دادن دکمه های + و – برای 3 ثانیه قابلیت قفال کودک را برای خودتان فعال خواهید کرد. اگر قصد غیر فعال کردن این قابلیت را دارید همین کار را دوباره تکرار نمایید.

نحوه ی غیر فعال و فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی ددو

در صورتی که می خواهید قابلیت قفل کودک را باز کنید باید برای چند ثانیه دکمه ی CL و یا CHILD LOCK نگه دارید. برای غیر فعال کردن این قابلیت یکی از روش هایی را که در ادامه بیان خواهیم کرد را انجام دهید. همانطور که در پاراگراف های بالا بیان کردیم برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به دفترچه ی راهنمای لباسشویی خود مراجعه نمایید.
1- فشار دادن دکمه های TEMP و OPTION
2- فشار دادن دکمه های SPIN و DRYING
3- فشار دادن دکمه های DRYING و DELAY TIMER
امروز در این مقاله نحوه ی باز کردن قفل کودک لباسشویی را برای برند های پرطرفدار بیان کردیم و امیدواریم اطلاعات کافی را بدست آورده باشید. اگر نوع و مدل لباسشویی شما در این مقاله وجود نداشت پیشنهاد می دهیم که از دفترچه ی راهنمای آن کمک بگیرید. همچنین می توانید با نمایندگی معتبر لباسشویی خود تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. در صورتی که قابلیت قفل کودک دستگاه خود را غیر فعال کردید اما هنوز هم درب آن باز نمی شود باید با یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای مشکل تعویض و یا تعمیر قفل درب لباسشویی را در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *