دلایل گرم شدن موتور یخچال

مهمترین دلایل داغ شدن موتور (کمپرسور) یخچال و راه های خنک کردن آن

آگوست 24, 2021
مایکروفر بهتر است یا سولاردام؟

مایکروفر یا سولاردام کدام را انتخاب کنم؟

آگوست 31, 2021
نمایش همه

آموزش خاموش و روشن کردن اسپلیت بدون ریموت کنترل

خاموش و روشن کردن اسپلیت بدون کنترل

خاموش و روشن کردن اسپلیت بدون کنترل

گاهی اوقات پیش آمده است که نمی دانید ریموت کنترل کولر گازی خود را کجا گزاشته اید، یا به طور ناگهانی معیوب شده یا باتری آن کار نمی کند. در این مواقع می توانید با استفاده از روش ها و راه حل های زیر بدون ریموت کنترل، کولر گازی خودتان را خاموش و روشن کنید.

در ادامه ی مقاله می خواهیم که سه روش برای این که بدون ریموت کنترل چگونه کولر گازی خود را روشن و خاموش کنید، بیان کنیم. اما توجه داشته باشید که در صورت بروز مشکل در اسپلیت باید از یک فرد ماهر یا تکنسین در نمایندگی تعمیرات کولر گازی ویرپول بخواهید که مشکل آن را رفع کند.

راه حل اول

طراحی کولر ها با ظاهری چشم نواز و براق، هدف خیلی از سازندگان این دستگاه می باشد. به همین دلیل هیچ دکمه ای بر روی سطح ظاهری کولر وجود ندارد، اما این کار باعث نمی شود که طراح هیچ دکمه ی برای دستگاه نگذاشته باشد. بلکه دکمه های خاموش و روشن را زیر روکش فلزی صفحه فیلتر هوا مخفی کرده اند.

پس برای دسترسی به این دکمه باید پنل جلویی را باز کنید. البته پیدا کردن این دکمه ها در مدل های مختلف فرق دارد. گاهی اوقات سخت می باشد و گاهی اوقات آسان و این مربوط به طراحی سازنده می باشد:

1- در کولر گازی های دایکین، میتسوبیشی، ویرپول، گری و فونیکی معمولا دکمه ی خاموش و روشن در کنار چراغ های نشانگر کولر گازی، چراغ های تایمر و در سمت چپ پره های یونیت داخلی وجود دارند.

مقالات مرتبط:  تعمیر یخچال ویرپول شمال تهران

2- در کولر گازی های پاناسنیک، ال جی و هیتاچی پیدا کردن دکمه ها کار نسبتا دشواری است، چون معمولا در زیر فیلتر یونیت داخلی قرار گرفته است. برای مشاهده آنها باید فیلتر گرد و خاک دستگاهتان را بلند کنید.

این راه حل یکی از ساده ترین روش هایی است که می توانید از طریق آن اقدام به خاموش و روشن کردن کولر گازی خود بدون ریموت کنید.

راه حل دوم

ساختن کنترل هوشمند از طریق تلفن همراه یکی دیگر از راه حل ها می باشد. کافی است که برنامه ی کنترل کولر گازی خود را نصب کنید و با استفاده از آن و سنسور مادون قرمز گوشی، کولر گازی را خاموش و روشن کنید.

آموزش خاموش و روشن کردن کولر گازی بدون ریموت کنترل

آموزش خاموش و روشن کردن کولر گازی بدون ریموت کنترل

راه حل سوم

استفاده از کلید قطع کننده ی مدار آخرین راه حل ما می باشد. ممکن است که روشن نشدن کولر گازی تان به خاطر قرار داشتن این کلید بر وضعیت خاموش باشد، که اکثر شما ها آن را نمی دانید.

اگر جزء دسته از آدمایی هستید که همیشه کولر گازی خود را بر روی یک درجه ی ثابت قرار می دهند، می توانید از راه حل سوم استفاده کنید. همچنین می توان با نصب یک قطع کننده ی مدار جدا در اتاق خود، همیشع بدون ریموت اسپیلیت خود را خاموش و روشن کنید. از طریق این روش دیگر نیاز به نگرانی برای بروز مشکل در ریموت کولر گازی خود ندارید.

پس با این سه روشی که به طور کامل درباره ی آنها توضیح دادیم، می توانید حتی با وجود خرابی در کنترل کولر گازی خود، دستگاهتان را به آسانی روشن کنید و از آن استفاده داشته باشید.

مقالات مرتبط:  نحوه ریست کولر گازی به صورت مرحله به مرحله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *