نحوه ریست کولر گازی

نحوه ریست کولر گازی به صورت مرحله به مرحله

نوامبر 16, 2020
علت جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست

علت جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست؟

نوامبر 30, 2020
نمایش همه

آموزش جامع رفع بوی بد ماشین لباسشویی

آموزش رفع بوی بد ماشین لباسشویی

آموزش جامع رفع بوی بد ماشین لباسشویی

داخل دیگ یا درام ماشین لباسشویی، علت اینکه فضایی تاریک و مرطوب دارد محیط مناسبی برای زندگی میکرو ارگانیسم ها و میکروب ها می باشد. رشد این میکروب ها و باکتری موجب به وجود آمدن بوی بد در ماشین لباسشویی خواهد شد. در این صورت شما باید فورا با استفاده از روش های که در این مقاله ذکر خواهیم کرد برای برطرف کردن بوی بد لباسشویی اقدام کنید.

وجود یک محیط تاریک و مرطوب به همراه مواد شوینده باقی مانده حاصل از شستشوی لباس ها موجب میشود داخل دیگ ماشین لباسشویی محل مناسبی برای رشد قارچ ها،کپک ها و باکتری ها شود. در ادامه پس از مدتی سبب می‌شود تا بوی بد و فساد در داخل ماشین به وجود آید و تمام محیط داخلی آن را در برگیرد. این امر علاوه بر لباسشویی بر روی لباس های شسته شده نیز تأثیر میگذارد و پس از خارج کردن آن ها از داخل ماشین میتوانید متوجه بوی بد لباس ها شوید.

این مقاله را بخوانید و اگر در هرکدام از مراحل زیر سوالی داشتید با نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی ویرپول به شماره 22225007-021 تماس بگیرید. تکنسین های این نمایندگی شما را گام به گام راهنمایی می کنند تا بتوانید مشکل لباسشویی خود را برطرف کنید.

علت به‌وجود آمدن بوی بد در ماشین لباسشویی

باید بدانید که به وجود آمدن بوی بد در ماشین لباسشویی به طور ناگهانی اتفاق نمی افتد. بلکه عوامل متعددی در طول زمان باعث میشود تا در قسمت های داخلی آن جرم و رسوب تشکیل شود و در آخر محیط مناسبی برای تکثیر کپک ها، باکتری ها و قارچ ها ایجاد شود.

امکان دارد بسیاری از این عوامل ذکر شده به چشم شما نیاید اما ما در این مقاله راجع به تأثیرات آن  توضیحات بیشتری را در اختیار قرار خواهیم داد تا پس از خواندن آن دقت بیشتری را به خرج دهید و در صورت بروز چنین مشکلی هرچه زودتر در جهت برطرف کردن بوی بد ماشین لباسشویی خود اقدام نمایید.

علت به‌وجود آمدن بوی بد در ماشین لباسشویی

علت به‌وجود آمدن بوی بد در ماشین لباسشویی

1- خارج نکردن لباس ها و ماندن آن در ماشین برای چند ساعت

ماندن لباس ها در ماشین لباسشویی و باز نکردن درب لباسشویی موجب میشود بخار و رطوبت همراه با گرمای داخل آن علاوه بر اینکه باعث به وجود آمدن رسوب در داخل منافذ سوراخ های دیگ میشود، فضای مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها و میکروب ها نیز به وجود آید. با بیرون آوردن لباس ها در زمان مناسب هوا داخل لباسشویی خارج میشود که این امر در عدم ایجاد مشکل و بوی بد در لباسشویی تأثیرات مثبتی خواهد گذاشت.

بستن درب لباسشویی بلافاصله پس از پایان کار ماشین موجب به وجود آمدن بوی بد در آن می‌شود. اغلب افرادی که با ماشین لباسشویی سر و کار دارند بلافاصله پس از اینکه لباس ها را از ماشین خارج کردند در آن را میبندد. در واقع این یک روش اشتباه است زیرا  به هوای داخل ماشین اجازه تهویه داده نمی‌شود از همین رو رطوبت و گرما تا حد زیادی در دستگاه باقی می ماند و این شرایط نیز موجب ایجاد بهترین شرایط برای ایجاد بوی بد ماشین لباسشویی میشود. در این حالت از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی کار سختی است و امکان دارد سلامتی افرادی که از لباس‌های شسته شده در این ماشین استفاده می کنند را به خطر بیندازد.

مقالات مرتبط:  نحوه تعویض و تعمیر قفل درب ماشین لباسشویی

2- مرطوب بودن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

بدون شک مشاهده کرده‌اید که درب ماشین لباسشویی دارای تاشدگی می باشد و در صورتی که آب و مواد شوینده در این قسمت ها رسوب کند باعث ایجاد بوی بد خواهد شد این موضوع در عملکرد ماشین تاثیرات بسیار بدی دارد. چنانچه پس از پایان کار لباسشویی و بیرون آوردن لباس ها لاستیک آن را  به طور کامل خشک کنید هم از وجود آمدن بوی بد ماشین و هم از به وجود آمدن محیطی مناسب برای تکثیر میکروب ها جلوگیری کرده اید.

3- سرویس نکردن لباسشویی

ماشین لباسشویی هم مثل دیگر لوازم بزرگ خانه نیاز به سرویس و رسیدگی دارد. در صورت استفاده درست از آن و رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در هنگام استفاده از ماشین باید آن را سالیانه سرویس کنید.

با سرویس ماشین لباسشویی از به وجود آمدن جرم و رسوب در قسمت های مختلف آن و همچنین گرفتگی در لوله های تخلیه ورودی لباسشویی اطمینان حاصل کرده و از بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید.

4- تمیز نکردن پمپ تخلیه و فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر پمپ تخلیه یکی از قسمت های ماشین لباسشویی می‌باشد که امکان دارد به مرور زمان رسوب و جرم در آن به وجود آید. تمیز نکردن و ماندن رسوب در آن موجب میشود تا در ماشین بوی بدی ایجاد شود که این بو به لباس ها نیز انتقال پیدا میکند. با تمیز کردن این پمپ پس از چندین بار استفاده از ماشین میتوانید از ایجاد این مشکل جلوگیری کنید.

5- تمیز نکردن جاپودری 

ممکن است پس از چند بار استفاده از جا پودری ماشین لباسشویی مشاهده کنید مقداری از پودرها به دیواره های آن باقی مانده و سخت شده اند. در این صورت با تمیز کردن این قسمت میتوانید بوی بد ماشین لباسشویی را از بین ببرید. برای این کار کافیست جاپودری را بیرون کشیده و آن را تمیز کنید.

چگونه میتوان بوی بد ماشین لباسشویی را برطرف کرد؟

در صورتی که در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی متوجه بوی بدی از آن شدید و یا در آشپزخانه بوی نامطلوبی استشمام کردید توصیه میکنیم حتما ماشین لباسشویی خود را چک کنید. اگر مشکل از لباسشویی باشد برای جلوگیری از بدتر شدن آن یا ایجاد خلل در نحوه عملکرد ماشین در جهت برطرف کردن بوی بد ماشین اقدام نمایید. ما در این قسمت چند راه حل که میتواند در رفع بوی بد آن تأثیرگذار باشد را ارائه میکنیم.

چگونه میتوان بوی بد ماشین لباسشویی را برطرف کرد؟

چگونه میتوان بوی بد ماشین لباسشویی را برطرف کرد؟

مقالات مرتبط:  تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی ویرپول

1- استفاده از گرما

اکثر افراد برای اینکه در مصرف انرژی صرفه جویی کنند و هزینه های خود را کاهش دهند اغلب از تنظیمات آب سرد ماشین استفاده میکنند‌. اما امکان دارد این کار باعث ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی شود بنابراین توصیه میکنیم حتما در شستشوی لباس هایی که نیاز به آب سرد نیست از تنظیمات آب گرم استفاده نمایید تا تمام مواد باقی ماند در ماشین از بین برود.

2- استفاده از مواد شوینده مناسب

استفاده از پودر مناسب برای لباسشویی موجب میشود که به مقدار مناسبی کف در ماشین ایجاد شود و در نهایت کف صابونی کمتری به وجود آید و در دستگاه باقی بماند. این موضوع هم سبب میشود لباس ها بهتر شسته شوند و هم بوی بد ماشین لباسشویی برطرف شود.

3- تهویه هوای مناسب در داخل ماشین لباسشویی

در صورتی که پس از پایان شستشوی ماشین لباسشویی بلافاصله لباس ها را از آن خارج کنید گرما و رطوبت در داخل آن محبوس نخواهد شد و میتوانید از ایجاد شرایط مساعد برای باکتری ها و دیگر میکروارگانیسم ها  پیشگیری کنید به این ترتیب بوی بد در لباس شویی هم به وجود نخواهد آمد.

البته فراموش نکنید که پس از خارج کردن لباس ها درب لباسشویی را برای مدتی باز نگه دارید تا تهویه هوا به خوبی انجام شود و بخش داخلی دیگ خشک شود. خشک کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی هم یکی دیگر از مؤثرترین عوامل در برطرف کردن بوی بد آن میباشد‌.

4- تمیز کردن ماشین لباسشویی

همانطور که گفته شد یکی از علل به وجود آمدن بوی بد ماشین لباسشویی تمیز نکردن پمپ تخلیه ماشین و جاپودری آن می‌باشد از همین رو باید این قسمت ها به طور مداوم تمیز شوند.

برای این کار می توانید از روش های مختلف خانگی و یا محصولات تولید شده در کارخانه ها استفاده نمایید یکی از روش های خانگی برای از بین بردن بوی بد لباسشویی استفاده از مخلوط کردن جوش شیرین و سرکه میباشد. در ضمن می‌توانید از بوگیر ها و جرم گیر های لباسشویی موجود در بازار نیز بهره مند شوید.

جمع بندی

برای جمع‌بندی باید بگوییم که در واقع پیشگیری بهتر از درمان میباشد پس قبل از اینکه بوی بد لباسشویی شما را اذیت کند نسبت به تمیز کردن بخش های داخلی و بیرونی ماشین اقدام نمایید همچنین فراموش نکنید که سرویس و جرم‌گیری آن به به طور سالیانه می تواند از همه این مشکلات جلوگیری کند و حتی شما را کمتر درگیر تعمیر لباسشویی کند.

در صورتی که به هر مشکلی برای تعمیر لباسشویی ویرپول خود مواجه شدید می توانید با نمایندگی تعمیرات ویرپول تماس بگیرید تا دستگاه شما را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین هزینه تعمیر کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *