نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

دلایل داغ شدن موتور (کمپرسور) یخچال

مهمترین دلایل داغ شدن موتور (کمپرسور) یخچال و راه های خنک کردن آن

یخچال یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین وسیله هایی است که قطعا در هر آشپزخانه ای وجود دارد و به صورت 24 ساعته کار می کند. به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات متوجه شوید که موتور یخچال داغ شده و یا به درستی وظیفه ی خود را انجام نمی دهد. این مسئله بسیار جدی است و نباید به آن بی توجهی کنید در غیر این صورت مجبور به پرداخت هزینه های بسیار کلان برای تعمیر یا تعویض این قطعه خواهید بود. شاید اکنون از خود بپرسید که چگونه باید موتور یخچال را خنک کنیم؟ دلایل گرم شدن موتور یخچال چیست؟

اگر به دانستن جواب این سوال ها علاقه مند هستید حتما تا انتهای مقاله همراه با تیم سرویس یخچال ویرپول باشید. شما در اینجا به طور کامل بر این موضوع مسلط می شوید و می توانید راه حل هایی را برای حل این مشکل پیدا کنید. در صورتی که خودتان نتوانستید مشکل را برطرف کنید، حتما برای سرویس دستگاه تان با نمایندگی تعمیرات یخچال ساید ویرپول تماس بگیرید.

علت داغ کردن موتور یخچال چیست؟

همانطور که در پاراگراف های بالا بیان کردیم یخچال 24 ساعته کار می کند و به صورت دائمی در برق می باشد. قطعا امری طبیعی است که با وجود این شرایط گرما در موتور به اندازه نرمال ایجاد شود. اما گاهی اوقات میزان این گرما افزایش می یابد و موجب داغ شدن بیش از حد موتور می شود.

علت داغ کردن موتور یخچال چیست؟

در ادامه برایتان بیان خواهیم کرد که به چه علتی موتور یخچال داغ می کند. در نتیجه ما را همراهی کنید و اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید:

  • یکسره کار کردن یخچال می تواند یکی از دلایل داغ شدن بیش از حد موتور باشد.
  • اگر موتور یخچال زود به زود داغ می کند ممکن است فن دستگاه دچار مشکل شده باشد.
  • همچنین خرابی ترموستات موجب افزایش گرمای موتور دستگاه می شود.
  • اگر فاصله ی یخچال با دیوار کم باشد، موتور داغ خواهد کرد.
  • معیوب شدن کمپرسور آخرین علتی است که موجب داغ شدن موتور می شود.
  • همیسه میزان گاز یخچل خود را بررسی نمایید و در صورت نیاز آن را شارژ کنیدو در غیر این صورت موتور دستگاه داغ خواهد کرد.

موتور یخچال چگونه خنک می شود؟

ماده ای سرمازا وظیفه ی انجام عملیات خنک سازی یخچال را بر عهده دارد. به این ماده گاز مبرد نیز می گویند که علاوه بر خنک کردن دستگاه، سرمای مورد نیاز موتور را نیز تامین می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره ی این مسئله بدست آورید.

موتور یخچال چگونه خنک می شود؟

  • گاز یخچال هنگام شروع شدن فعالیت موتور، در کمپرسور و مدار ها قرار گرفته است.
  • پس از شروع فعالیت موتور، به قطعه ی به نام اواپراتور منتقل می شود. گاز سرد از درون این قطعه به دیگر قسمت های یخچال فرستاده می شود تا عملیات خنک سازی را انجام دهد. این گونه کم کم سرمای این گاز نیز از بین می رود.
  • پس از آنکه سرمای گاز از بین رفت دوباره موتور این گاز را با کمک لوله ای به نام لوله مکش می کشد و به رادیاتور انتقال می دهد.
  • گاز مجددا سرمای خود را در رادیاتور به دست می آورد و سپس به کمپرسور منتقل می شود. این روند در روز بار ها و بار ها تکرار خواهد شد که موجب خنک شدن موتور یخچال نیز می شود.

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟

گاهی اوقات میزان گاز یخچال کاهش پیدا می کند و به همین دلیل روند سرمایش دچار مشکل می شود. در نهایت می توان نتیجه گرفت که علاوه بر افزایش دمای درون محفظه ی یخچال، سرمای موتور تامین نخواهد شد و موتور داغ خواهد کرد. برای رفع این مشکل باید به طور منظم و هر چند وقت یکبار میزان گاز یخچال خود را بررسی نمایید و در صورت نیاز آن را شارژ کنید. برای انجام این کار باید دانش فنی لازم را داشته باشید، به همین دلیل توصیه می کنیم که با یک تعمیرکار حرفه ای و کاربلد تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟

امروز در این مقاله به طور کامل برایتان بیان کردیم که چگونه باید موتور یخچالتان را خنک کنید و امیدواریم که اطلاعات درست و جامعی بدست آورده باشید. قطعا می دانید که موتور قلب دستگاه است، به همین دلیل اگر آسیب دید و یا بیش از حد داغ شد باید در اسرع وقت علت بروز این اتفاق را پیدا کنید و مشکل را برطرف نمایید. در غیر این صورت در عملکرد دستگاه اختلال به وجود خواهد آمد و دیگر قطعات دچار مشکل خواهند شد. اگر به کمک نیاز داشتید حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل