نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

فیلتر یخچال و نحوه تعویض آن

فیلتر یخچال و نحوه تعویض آن

امروزه با اُفت کیفی آب در کلان شهرها و به منظور بازدهی بالاتر دستگاه ها و استفاده از آب مطلوب برای آشامیدن، از انواع مختلف فیلترهای آب استفاده می شود. هر یخچالی که دارای سیستم آب سرد کن است و به شیر آب لوله کشی شهر وصل است، یک فیلتر ویژۀ تصفیه آب دارد؛ که اگر به موقع تعویض نشود، آبی که از فیلتر خارج می‌شود، مانند روز اول پاکیزه نخواهد بود و خیلی از مواقع آب طعم دار خواهد بود. پس زمانی که چراغ فیلتر تصفیه آب روشن می شود، نشان دهندۀ آن است که موعد تعویض فیلتر یخچال ویرپول شما فرا رسیده است. بهتر است انتخاب فیلتر خوب و مناسب یخچال و همچنین عوض کردن آن توسط تعمیرکار حرفه‌ای در نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر ویرپول صورت پذیرد.

مقالۀ حاضر، نگاهی به معرفی و چگونگی تعویض فیلتر آب یخچال ویرپول دارد و به صورت گام به گام شما را با مراحل آن آشنا می سازد. توجه داشته باشید که فیلتر آب یخچال باید به صورت دوره ای و هر ۶ ماه یک بار عوض شود.

فیلتر یخچال چیست و چرا باید تعویض شود؟

شاید برای شما نیز این پرسش مطرح باشد که فیلتر آب چیست و به چه دلیلی باید تعویض شود؟

آب شهری که از شیر آب می نوشیم، به صورت منظم و طبق استانداردهای مربوطه، در تصفیه خانه های شهری تصفیه شده است؛ اما نه در حدی که بتوان گفت ۱۰۰% تصفیه شده است. فیلتر آب یخچال، مواد آلاینده و میکروبی در اندازه بیست میکرون را می گیرد و در نتیجه باعث می شود آبی که از دیسپنسر یخچال می نوشید، از تصفیه شدگی بالایی باشد.آبی که از دیسپنسر یخچال می نوشید، بسیار بهتر از آبی است که به صورت مستقیم از شیر آب می نوشید. زیرا فیلتر آب یخچال می تواند تا ۹۹% آلاینده های آب را از بین ببرد.

فیلتر یخچال چیست و چرا باید تعویض شود؟

 انواع فیلتر آب در یخچال های ویرپول

فیلتر آب در یخچال به دو صورت است:

 • فیلتر داخلی
 • فیلتر خارجی

 فیلتر داخلی آب یخچال

در خود یخچال نیز فیلتر داخلی می تواند کمک بزرگی به تصفیه کامل آب کند. در برندهای گوناگون یخچال، فیلترهایی با مدل و نوع متفاوت به چشم می خورند.

فیلتر خارجی آب یخچال

نخستین فیلتری که بین یخچال و آب شبکۀ شهری قرار دارد، فیلتر خارجی یخچال می باشد. فیلتر خارجی بخش بزرگی از بو، مزه و آلاینده های موجود در آب را از بین می برد. در نتیجه آب صاف و تمیزی وارد یخچال می شود. به همین دلیل آب و یخ یخچال های ساید بای ساید یا یخچال های معمولی که دارای فیلتر آب هستند، بسیار طعم و مزه خوبی دارد.

چه زمانی باید فیلتر آب یخچال ورپول تعویض شود؟

همان طور که در ابتدای همین مقاله هم گفته شد، بازۀ زمانی نرمال برای تعویض فیلتر آب یخچال، ۶ ماه می باشد. پس از این مدت ممکن است یخچال با هشدارهای زیر به شما اعلام کند که موعد تعویض فیلتر آب رسیده است.

 • علامت چشمک زن بر روی صفحه نمایش یخچال
 • کند شدن جریان آب در هنگام آب گرفتن از دیسپنر یا آبریزر یخچال

چه زمانی باید فیلتر آب یخچال ورپول تعویض شود؟

تعویض فیلتر یخچال ویرپول

سلسله مراحل تعویض فیلتر یخچال ویرپول، مشابه با برندهای دیگر است:

 1.  نخست سیستم یخ ساز یخچال ویرپول را خاموش کنید.
 2.  در برخی مدل های ویرپول، فیلتر یخچال در جلوی دستگاه و در پایین یخچال قرار دارد. در این مدل ها برای تعویض فیلتر لازم است تا دکمه ای که کنار فیلتر قرار دارد را فشار دهید تا فیلتر آزاد شود. سپس فیلتر را بیرون بکشید.
 3. در این مرحله، درب پلاستیکی را از بالای فیلتر بردارید.
 4.  اکنون درب را بر روی فیلتر جدید به گونه ای قرار دهید که نماد فلش رو به سمت بالا باشد.
 5.  حال لازم است تا فیلتر را درون محفظه قرار دهید و به داخل فشار دهید (امکان اشتباه وجود ندارد. چون فیلتر تنها از یک جهت به داخل خواهد رفت). توجه داشته باشید که فیلتر را باید تا انتها فشار دهید.
 6.  در این حالت دکمه سمت چپ بیرون می پرد و از نصب صحیح فیلتر خبر می دهد.
 7.  امکان دارد یک یا دو لیوان اول که آب از یخچال می گیرید از فشار جریان کمی برخوردار باشد. اما این مشکل موقتی است و به زودی برطرف  خواهد شد.
 8.  به زودی از فیلتر آب جدید یخچال خود لذت خواهید برد. 

ریست کردن فیلتر یخچال ویرپول

بر روی یخچال و فریزر ویرپول خود، دکمه فیلتر آب را پیدا کنید. این دکمه به طور کلی در بالا یا پایین فیلتر چراغ نشان گر فیلتر آب قرار دارد. در برخی از مدل های یخچال ویرپول، دکمه در داخل کابین یخچال قرار دارد و در مدل های دیگر یخچال ویرپول، دکمه ریست فیلتر آب در جلو درب یخچال قرار دارد.

اگر ساید بای ساید ویرپول دارید، دکمه فیلتر آب بالای شیر آب در خارج از یخچال قرار دارد.

دکمه فیلتر را به مدت 3 ثانیه فشار دهید تا چراغ نشانگر فیلتر آب ریست شود. دکمه را آن قدر نگه دارید تا صدای بوق شنیده شود یا نور چراغ نشانگر از نارنجی به آبی تغییر کند.

فرآیند ریست کردن فیلتر یخچال ویرپول با درب فرانسوی از مدل‌ های دیگر یخچال ویرپول کمی متفاوت است. دکمه‌های Fast Cool  و Energy Saver  را همزمان با هم نگه دارید تا صدای بوق را بشنوید و نور چراغ نشانگر از وضعیت نارنجی به وضعیت آبی تغییر پیدا کند.

اگر پس از 3 ثانیه فشار دادن دکمه های Fast Cool و Energy Saver روی یخچال فریزر ویرپول، صدای بوق را نشنیدید، صفحه لمسی را با یک پارچه تمیز پاک کنید و سپس دکمه‌ها را دوباره فشار دهید.

ریست کردن فیلتر یخچال ویرپول

 پس از این که فیلتر نو جایگزین فیلتر قدیمی شد، چراغ فیلتر همچنان روشن و یا قرمز خواهد بود. بنابراین چراغ فیلتر باید ریست شود تا به حالت اول بازگردد. بر اساس این مقالۀ فنی آموزشی، می توانید علاوه بر یخچال های ویرپول، با چگونگی تعویض و ریست فیلتر یخچال های ساید سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، جنرال الکتریک، بوش، بکو، آمانا، مای تگ و فریجیدر نیز آشنا شوید. بنابراین از شما انتظار می رود به کمک این مطلب، شخصاً تعویض فیلتر یخچال و ریست فیلتر یخچال خودتان را اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 4 =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل