نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

گرم شدن یخچال ویرپول

مهم ترین علت های گرم شدن یخچال ویرپول و راه های رفع آن

همانطور که میدانید یخچال یکی از وسایلی است که در هر خونه ای وجود دارد و عدم وجود آن موجب سخت شدن زندگی میشود. فرض کنید برای مدتی یخچال شما خراب شود و کار نکند چگونه میخواهید مانع خراب شدن مواد غذایی شوید؟ حتی بدون یخچال لذت خوردن یک آب خنک را هم از دست خواهید داد! بنابراین هنگامی که قصد دارید یک یخچال فریزر خریداری کنید توصیه میکنیم حتما اطلاعاتی در مورد برندها و کارایی یخچال های مختلف داشته باشید تا بتوانید با قیمتی مناسب یخچالی با کیفیت خریداری کنید.

لوازم خانگی ویرپول یک برند بین المللی آمریکایی است که از گذشته تا به حال به دلیل طراحی زیبا در ظاهر یخچال و همچنین کیفیت بسیار بالای آنها مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. اما یکی از مشکلاتی که برای اکثر یخچال ها به مرور اتفاق می افتد و ممکن است برای یخچال های این برند نیز پیش بیاید گرم شدن یخچال ویرپول است.

شاید پیش خود فکر کنید علت گرم شدن یخچال فریزر اتفاق خیلی مهمی نباشد و به آن توجه ای نکنید، ولی با گرم بودن داخل یخچال مواد غذایی دیگر خنک نمیشوند و فاسد می شوند. پس حتما آن را جدی بگیرید. اصلا لزومی ندارد که خود را ناراحت و نگران کنید چرا که ما در این مقاله علت گرم شدن یخچال ویرپول را شرح  میدهیم تا قبل از بروز هرگونه مشکل جدی برای یخچال، شما عیب آن را متوجه شوید و در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام کنید.

اگر بعد از مطالعه این مقاله برای شما ابهامات و سؤالاتی پیش آمد یا در نحوه تشخیص عیب یخچال دچار سردرگمی شدید میتوانید از امکان مشاوره رایگان ما که توسط مشاوران متخصص ارائه میشود بهره مند شوید. کافی است با نمایندگی مجاز تعمیر ویرپول تماس بگیرید و سؤالات خود را با ما در میان بگذارید. گاهی اوقات ممکن است عیب یخچال آن چنان جدی و مهم نباشد و تنها با یک تماس و صحبت با مشاوران خیالتان راحت شود. ولی در صورتی هم که علت گرم شدن یخچال ویرپول شما بسیار حاد باشد در کوتاه ترین زمان تعمیرکار حرفه ای ما به محل سکونت شما اعزام میشود.

هر زمان که متوجه عیبی در یخچال خود شدید آن را نادیده نگیرید و سعی کنید قبل از بروز مشکل بزرگتر به تعمیر یخچال ویرپول خود بپردازید. اینگونه هم میتوانید مدت طولانی تری از آن استفاده کنید و هم هزینه گزافی برای تعمیر یا خرید یخچال جدید پرداخت نکنید.

ما سعی کرده ایم این مقاله را طوری بنویسیم که علاوه بر اینکه کاربردی باشد هرکسی در هر سطح و تحصیلاتی بتواند از آن استفاده کند. متخصصان ما برای شما علت سرد نکردن یخچال ویرپول یا همان علت گرم بودن داخل یخچال ویرپول را توضیح داده اند.

مواردی که باعث گرم شدن هوای داخل یخچال میشود

– خرابی کمپراسور یا موتور یخچال

– خرابی ترموستات

– خرابی فن کندانسور

– خرابی فن اوپراتور

– خرابی قطعات دیفراست

– خرابی دمپر یخچال

– نشت و کمبود گاز یخچال

– خرابی برد الکترونیکی اصلی

مواردی که باعث گرم شدن هوای داخل یخچال میشود

1.خرابی کمپرسور یا موتور یخچال

کمپرسور یا همان موتور در سرما سازی و خنک نگه داشتن یخچال نقشی اساسی دارد زیرا موتور یکی از قطعات اصلی یخچال محسوب میشود که وظیفه آن خنک نگه داشتن یخچال میباشد. این واقعیت وجود دارد که موتور یخچال همیشه مانند روز اول کار نمیکند و در طول زمان دچار استهلاک و خرابی میشود. از علائمی که میتوان فهمید کمپرسور خراب شده است یا نه، میتوان به بیش از حد داغ شدن آن، تولید صداهای آزار دهنده و همچنین یک سره کار کردن و سرما نداشتن یخچال ویرپول نام برد.

البته کثیفی خازن های موتور نیز میتواند یکی از علل خرابی موتور یا کمپراسور یخچال باشد. تعمیر موتور کار هرکسی نیست بنابراین در صورتی که اطمینان حاصل کردید علت گرم شدن یخچال ویرپول شما به خاطر خرابی موتور است حتما با نمایندگی مجاز یخچال ویرپول تماس حاصل کنید و از مشاوران درخواست کنید تا یک تعمیرکار را به آدرس شما بفرستند.

2.خرابی ترموستات

یکی از دلایلی که باعث گرم شدن یخچال ویرپول میشود خرابی ترموستات یا رله دما میباشد که عیب یابی آن نسبت به دیگر قطعات یخچال راحت تر است. ترموستات یکی از مهم ترین اجزای یخچال است که فرایند خنک سازی و تنطیم دما را برعهده دارد. در صورت خرابی این قطعه دیگر کمپرسور نمیتواند دستوری از جانب ترموستات دریافت کند و هنگامی که دمای یخچال رو به گرمی رفت کار خود را برای خنک کردن یخچال شروع کند. در بیشتر مواقع تعمیر یا تعویض ترموستات کار آسانی نیست و به تخصص و تجربه نیاز دارد. بنابراین اگر علت گرم نشدن یخچال از خرابی ترموستات ناشی میشد حتما از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

3.خرابی فن کندانسور

فن یا کولر خنک کننده کندانسور قطعه ای است که در پشت یخچال تعبیه شده و گاز یخچال را از طریق کمپرسور به سمت کندانسور منتقل میکند که در طول مسیر در لوله ها باعث خنک شدن یخچال فریزر میشود. اگر فن کندانسور دچار خرابی شود گاز گرمی وارد یخچال میشود و این مشکل معمولا در 2 حالت پیش می آید. اولا زمانی که فن کندانسور در عملکرد خود دچار اشکال شود که در این صورت دیگر امکان جریان هوای سرد داخل  لوله های آن وجود ندارد و در نتیجه یخچال گرم میشود.

دوما کثیف بودن لوله های کندانسور نیز باعث سرد نشدن یخچال ویرپول شود. پس در صورت بروز چنین مشکلی میتوانید سری به لوله های کندانسور بزنید و اگر کثیف شده و گرد و غبار گرفته آن را تمیز کنید تا جریان خنک سازی یخچال به درستی انجام شود. توجه داشته باشید برای تمیز کردن لوله های کندانسور یخچال را حتما خاموش کنید.

4.خرابی فن اوپراتور

خرابی فن اوپراتور یا فن یخچال یکی از عواملی است که باعث گرم بودن داخل یخچال میشود زیرا این فن وظیفه به گردش درآوردن سرما در داخل یخچال را بر عهده دارد. اگر این قطعه دچار مشکل و خرابی شود روند خنک سازی در یخچال متوقف شده و در نهایت باعث گرم شدن یخچال میشود. برای تست سالم یا خراب بودن فن اوپراتور یخچال میتوانید بعد از باز کردن درب یخچال سوئیچ آن را محکم فشار دهید در این صورت اگر متوجه صدای ناجوری از فن شدید قطعا فن یخچال خراب شده و باید حتما تعمیر شود. تعمیر فن یخچال ویرپول را حتما به یک متخصص و تکنسین واگذار کنید.

5.خرابی قطعات دیفراست

دیفراست قطعه ای است که باعث برفک زدایی در یخچال فریزر میشود که در حال حاضر یخچال هایی که به بازار عرضه میشوند  دارای چنین سیستمی هستند و دیگر نیاز نیست هرزگاهی برای برفک زدایی وقت بگذارید. خرابی دیفراست یکی از رایج ترین عوامل سرد نشدن یخچال ویرپول به حساب می آید. دیفراست دارای قطعاتی مانند المنت، ترموفیوز، ترمودیسک و سنسور است که اگر یکی از این ها خراب شود موجب گرم شدن یخچال ویرپول میشود.

راهکاری که میتوانید با آن از خرابی دیفرانست مطمئن شوید این است که اتصال یخچال را به مدت یک شبانه روز از برق قطع کنید و مجددا به برق متصل نمایید. اگر باز هم فضای داخلی یخچال گرم بود بدون شک مشکل از خرابی دیفراست است. به هیچ وجه اقدام به تعمیر دیفراست نکنید چراکه اگر در تعمیر آن دچار اشتباه شوید روی برد الکترونیکی نیز تأثیر خواهد گذاشت.

6.خرابی دمپر یخچال

در میان فریزر و یخچال قطعه ای وجود دارد به نام دمپر که در صورت نیاز یخچال به سرما دریچه دمپر باز شده و فضای داخلی یخچال را خنک میکند. در صورتیکه یخچال دچار خرابی دمپر شود دیگر دریچه آن به درستی باز و بسته نمیشود و اگر این دریچه طور کامل باز نشود هوای سرد نمیتواند وارد یخچال شود و در نهایت موجب گرم شدن یخچال ویرپول می شود.

خرابی دمپر یخچال باعث گرم شدن یخچال ویرپول

در صورت بسته شدن کامل این دریچه هوای داخل یخچال بیش از حد خنک میشود که موجب یخ زدن مواد غذایی درون یخچال خواهد شد. اگر علت گرم شدن یخچال ویرپول شما ناشی از خرابی دمپر بود تعمیر آن را به یک تکنسین بسپارید.

7.نشت و کمبود گاز یخچال

یکی از علت هایی که موجب سرد نکردن یخچال ویرپول میشود نشت یا کم شدن گاز یخچال است ولی نمیتوان به سرعت متوجه چنین اشکالی شد زیرا در صورت نشت گاز، یخچال به مرور زمان شروع به گرم شدن میکند و شما پس از چند روز متوجه این موضوع خواهید شد. نشتی گاز به این صورت است که گاز دیگر به اندازه کافی از موتور به یخچال منتقل نمیشود و در نتیجه باعث سرد نشدن یخچال و یخ زدن فریزر میشود.

برای اینکه مطمئن شوید گرم شدن یخچال ویرپول از نشتی یا کم شدن گاز است، یخچال را از اتصال به برق خارج کنید تا زمانی که برفک های آن به طور کامل ذوب شود. سپس دوباره آن را به برق متصل کنید و چک کنید ببینید بعد از چندین ساعت داخل یخچال سرد می شود یا نه. اگر همچنان فضای داخلی یخچال گرم بود مشکل از خرابی گاز یخچال است. برای شارژ گاز یخچال بهتر است با نمایندگی مجاز یخچال ویرپول در تهران تماس حاصل کنید.

8.خرابی برد الکترونیکی اصلی

میتوان گفت آخرین دلیلی که موجب گرم شدن یخچال ویرپول میشود خرابی در برد الکترونیکی اصلی یخچال است. هر آی سی یا به اصطلاح چیپی که بر روی برد الکترونیکی قرار دارد وظیفه کنترل یک کار خاص را در یخچال به عهده دارد. اگر تمامی قطعاتی که در بالا شرح داده شد هیچ مشکلی نداشتند حتما گرم شدن یخچال از برد الکترونیکی اصلی است. بهتر است ابتدا به فکر تعمیر آن باشید اگر مشکل ایجاد شده برطرف نشد به طور کل برد را عوض کنید.

سخن پایانی

ما این مقاله را با این هدف نوشتیم که اگر روزی با گرم شدن یخچال ویرپول خود مواجه شدید بتوانید عیب ناشی از آن را تشخیص دهید و هرچه زودتر به فکر تعمیر آن باشید. توصیه میکنیم به هیچ وجه خود را یک تعمیرکار متخصص ندانید و تعمیر یخچال خود را به یک تعمیرکار کاربلد و با تجربه بسپارید زیرا در صورتی که دچار خطا و اشتباه شوید علاوه بر همان قطعه ممکن است به قطعات دیگر نیز آسیب برسانید که در خوش بینانه ترین حالت هزینه بیشتری را باید برای تعمیر پرداخت کنید.

بدون اغراق ما به عنوان بهترین نمایندگی تعمیرات یخچال ویرپول در تهران با کیفیت ترین خدمات را به شما ارائه میدهیم چرا که با بهره گیری از تعمیرکاران متخصص و متعهد توانسته ایم رضایت 100 درصد مشتریان را جلب کنیم. برای ما اصلا فرقی نمیکند که در کدام نقطه از شهر سکونت دارید زیرا  تعمیرکاران ما به تمامی نقاط شهر دسترسی دارند و هر زمان که درخواست کنید کنید به آدرس شما اعزام میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل