آموزش رفع بوی بد ماشین لباسشویی

آموزش جامع رفع بوی بد ماشین لباسشویی

نوامبر 18, 2020
دلایل کار نکردن ریموت کنترل گازی

دلایل کار نکردن ریموت کنترل گازی چیست؟

نوامبر 30, 2020
نمایش همه

علت جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست؟

علت جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست

علت جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست

اگر زمانی که از جاروبرقی تان استفاده می کنید شاهد جرقه زدن آن شدید، بهتر است بی گدار به آب نزنید و به بررسی تک تک اجزای موتور آن بپردازید برای نمونه آرمیچر، ذغال، کلکتور و بالشتک را به خوبی تست نمایید و اطمینان حاصل کنید که سالم هستند و درست کار می کنند. در این مقاله می خواهیم به صورت جامع و کامل درباره دلایل جرقه زدن موتور جاروبرقی صحبت کنیم تا در این زمینه اطلاعاتتان را بالا ببریم و بدون پرداخت هزینه های اضافی به رفع مشکل بپردازید.

علت تاکید ما بر این امر این است که جاروبرقی تقریبا جزو وسایلی می باشد که کاربرد فراوان دارد و در اکثر محیط ها مثل خانه ها، استفاده زیادی از آن می شود زیرا خیلی راحت از جمع شدن گرد و غبار و ذرات خاک جلوگیری می کند اما نحوه ساختار آن به گونه ای است که در صورت خرابی یا هر مشکل دیگری علائم هشداری خاصی ندارد لذا در نگهداری و مراقبت از آن باید بسیار کوشا باشید تا دچار شکل نشوید و از هزینه های سرسام آور این روز ها تا حدودی پیشگیری کنید.

البته اگر دقت کنید در می یابید که در برخی از مواقع یکسری علائم کوچک زمینه ساز هشدار هایی می باشند و به ما می گویند که آسیب را جدی بگیرید بنابراین اگر جزئی ترین اختلالی را مشاهده نمودید سریعا برای رفع ان اقدام کنید برای مثال صدای موتور جاروبرقی ناگهانی زیاد می شود، بوی سوختگی از موتور آن استشمام کردید از جمله عواملی هستند که باید کاملا جدی گرفته شوند و سریعا اقدام کنید.

در صورتی که هرگونه سوالی در زیمنه تعمیر جاروبرقی ویرپول دارید می توانید با نمایندگی تعمیرات ویرپول به شماره 22225007-021 تماس بگیرید تا تکنسین های این نمایندگی شما را راهنمایی کنند.

جرقه زدن موتور جاروبرقی چه علتی دارد؟

جرقه زدن جاروبرقی موضوع تازه ای نیست و همواره افراد با آن درگیر بوده اند که گاهی اوقات از طریق فن آن می توانید جرقه زدن را شاهد باشید و در برخی دیگر از برند ها بوی سوختگی بیانگر این امر می باشد. این سوال خیلی از مشتریان است که به چه دلیل جرقه زدن رخ می دهد که به شرح زیر است:

1) استفاده بیش از حد، طولانی و مداوم از جاروبرقی می تواند معلول چنین چیزی باشد که در این هنگام کلکتور خراب می شود و در نتیجه سبب جرقه زدن نیز خواهد شد.

2) گیر کردن ذغال در موتور دستگاهتان نیز یکی دیگر از عواملی است که سبب جرقه زدن می شود و در بین همه دلایل اصلی ترین و مهم ترین عامل جرقه زدن محسوب می شود.

3) بلبرینگ موتورتان اگر فرسوده یا ساییده شود، به کلکتور آرمیچر دستگاهتان فشار می آورد که این امر هم در نهایت سبب جرقه زدن خواهد شد. پس خیلی مراقب باشید.

مقالات مرتبط:  تعمیر کولر گازی ویرپول

نشانه ها و علائم جرقه زدن موتور جاروبرقی

جرقه زدن با یکسری علائم همراه است بدین معنی که ممکن است جرقه ایجاد شده قرمز یا آبی، ریز یا درشت باشد. اگر زمانی گرفتار چنین مشکلی شدید به این موارد جزئی دقت کنید اگرچه کارشناسان خبره برای تشخیص جرقه زدن خودشان این موارد را می دانند و برایتان توضیح خواهند داد. برای پی بردن به این مشکل، ابتدا موتور جاروبرقی را باز می کنند و همه اجزای درونی ان را تفکیک می نمایند تا به علت اصلی ان پی ببرند.

جرقه های درشت و قرمز ناشی از چیست؟

 • این امر می تواند ناشی از سوختن موتور، بالشتک و آرمیچر باشد.
 • اولین گام در این راستا باز کردن موتور تعبیه شده در جاروبرقی و اتصال ان به تنهایی به پیریز برق می باشد.
 • در ادامه مورد قبل باید بگوییم که اگر موتور به کار افتاد، پس نسوخته است و عیب آن ناشی از بالشتک و آرمیچر می باشد.
 • در این صورت باید آرمیچر را تست و امتحان کنید و در اکثر موارد می تواند آرمیچر خراب شده باشد.
 • در صورتی که عیب از آرمیچر است بایستی ان را عوض کنید.

جرقه های کوچک و ابی ناشی از چیست؟

 • در هنگام جرقه زدن به رنگ آن توجه کنید.
 • اگر جرقه به صورت آبی و کوچک بود، احتمال دارد که بالشتک جاروبرقی خراب باشد.
 • در کنار ان هم ذغال را نیز تست و بررسی نمایید.
 • در صورتی که ذغال موتور کوتاه باشد می تواند یکی دیگر از این دلیل ها باشد.
 • فراموش نکنید که ذغال ها با توجه به کاربرد جاروبری و با مرور زمان کوتاه تر می شوند.
 • بدین ترتیب فاصله ذغال ها زیاد می شود و در نهایت منجر به جرقه زدن می شود.
 • ایا کوتاه بودن ذغال ها نیاز است که آن ها را حتما عوض کنید.
 • تمامی این کار ها را به متخصصان و کارشناسان در این زمینه بسپارید.
 • در صورتی که امکان مراجعه به مراکز معتبر نیست، برای توعیض ذغال ها حتما از ذغال های با کیفیت بالا استفاده کنید زیرا در افزایش عمر جاروبرقی تاثیر به سزایی دارد.
 • ذغال هایی که جنس نرم و چربی را دارند تهیه کنید و این چربی با لمس کردن ان ها احساس می شود چون ذغال های سخت پس از گذشت مدت زمان کمی مجددا خراب می شوند.
مقالات مرتبط:  تعمیر یخچال ویرپول شرق تهران

نتیجه گیری

برای جلوگیری از جرقه زدن بیشتر از 10 دقیقه از جاروبرقی استفاده نکنید و دائما اجزای داخلی آن را بررسی نمایید و با مشاهده هر علائمی سریعا برای رفع مشکل اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *