تعمیر برد یخچال ویرپول

تعمیر برد یخچال ویرپول به صورت تخصصی

آوریل 8, 2020
تعمیر یخساز ویرپول

تعمیر یخساز ویرپول و دلایل خرابی آن

آوریل 15, 2020
نمایش همه

تعمیر و تعویض فن یخچال فریزر ویرپول

تعویض فن یخچال ویرپول

تعویض فن یخچال ویرپول

امروزه یخچال فریزرهای برند ویرپول به یکی از معروف ترین محصولات پر فروش در سراسر دنیا تبدیل شده است و توانسته محبوبیت ویژه ای را در میان خریداران از آن خود کند. یخچال های ویرپول به قدری از نظر طراحی زیبا و از نظر ساخت با کیفیت هستند که به ندرت می توان خانه ای را یافت که در آن این دستگاه وجود نداشته باشد. با این حال هر یخچالی بعد از کارکرد زیاد ممکن است دچار خرابی و نقص  شود و در این شرایط باید سریعا جهت تعمیر آن اقدام کرد.

متداول ترین خرابی که در یخچال ویرپول رخ می دهد، خرابی فن یخچال ویرپول است که تعمیر آن نسبت به تعمیر سایر قطعات یخچال از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب برای شما به طور جامع انواع فن یخچال ویرپول، قیمت فن ویرپول، علت کار نکردن و خرابی فن یخچال ویرپول، نحوه تست و عیب یابی فن یخچال ویرپول و نحوه تعمیر و تعویض فن یخچال ویرپول را توضیح می دهیم.

در صورتی که با خواندن مقاله باز هم سوالی در زمینه تعمیرات فن یخچال ویرپول داشتید با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال ویرپول، 22225007-021، تماس بگیرید تا تکنسین های ما به صورت رایگان به سوالات شما پاسخ دهند. ما می توانیم بیش ترین کمک را برای تعویض و تعمیر فن یخچال ویرپول به شما بکنیم.

وظیفه و عملکرد فن یخچال

فن، سیستم تنفسی یخچال محسوب می شود و وظیفه خنک کردن داخل یخچال را بر عهده دارد. در واقع، فن از خراب شدن مواد غذایی درون یخچال جلوگیری می کند. به همین دلیل این قطعه نقش بسیار مهمی را در یخچال ایفا می کند و بدون فن عملا این دستگاه بی فایده است. تصور کنید فن یخچال ویرپول شما خراب شود. در این شرایط، به تدریج فضای درون یخچال گرم می شود و مواد غذایی بعد از چند ساعت فاسد می شوند!!!

بنابراین، با خراب شدن فن یخچال باید سریعا آن را تعمیر کنید و نمی توانید این کار را به تعویق بیندازید. فقط توجه کنید که این کار را تنها به یک فرد متخصص در زمینه تعمیرات فن یخچال بسپارید زیرا تعمیر فن یخچال ویرپول از حساسیت و ریسک بسیار بالایی برخوردار است. اگر تعمیرکار کار بلد این کار را انجام ندهد، بدون شک خسارات و هزینه بیش تری را متحمل خواهید شد. حتی خودتان هم  در صورتی که دانش و مهارت کافی در این زمینه ندارید، به تعمیر فن یخچال نپردازید.

بهترین کار تماس با شرکت ویرپول است زیرا دارای تعمیرکارانی با بیش از سی سال سابقه در زمینه تعمیرات فن یخچال ویرپول است که می توانند به بهترین نحو ممکن این کار را برای شما انجام دهند. علاوه بر این، یک ضمانت شش ماهه به ازای تعمیر یا تعویض به شما می دهند تا در صورتی که در این مدت مجددا فن یخچال معیوب شد به صورت رایگان به تعمیر آن بپردازند. پس همین الان با 22225007-021 تماس بگیرید تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

مقالات مرتبط:  علل کار کردن مداوم یخچال ویرپول

انواع فن یخچال ویرپول

به طور عمده، یخچال های ویرپول از سه فن ساخته شده اند که در ادامه وظیفه و جایگاه هرکدام به طور مختصر توضیح داده می شود:

فن داخلی یخچال ویرپول

فن داخلی در درون یخچال قرار می گیرد و وظیفه آن ایجاد هوای خنک و پخش آن در درون یخچال است که موجب خنک شدن فضای درون یخچال می شود.

فن اپراتور یخچال ویرپول

فن اپراتور یا همان فن تبخیر مهمترین فن است که در داخل یخچال قرار دارد. فن اپراتور وظیفه عبور دادن هوا در درون سیم پیچی ها را بر عهده دارد. در صورتی که صداهای بدی از بخش فریزر می شنوید، نشاندهنده این است که فن اپراتور خراب شده است. با خراب شدن فن اپراتور عملیات خنک شدن هوای درون یخچال و همچنین عملیات یخسازی در مدت طولانی تری نسبت به قبل انجام می شود.

فن کمپرسور یخچال ویرپول

فن کمپرسور در کنار کمپرسور پشت یخچال قرار گرفته است و وظیفه آن خنک کردن کمپرسور یخچال است. در صورتی که کمپرسور داغ باشد، نشاندهنده این است که فن کمپرسور خراب شده و قادر به انجام وظیفه خود نمی باشد. توجه کنید که فن کمپرسور نسبت به سایر فن ها دیرتر خرابی خود را نشان می دهد.

هر کدام از این فن ها ممکن است به مرور زمان معیوب شوند و اختلالی در عملکرد صحیح یخچال ایجاد کنند. در چنین شرایطی نگران نباشید و تنها با نمایندگی مربوطه تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن به تعمیر فن یخچال ویرپول یا تعویض فن یخچال ویرپول بپردازند. با این کار کمترین خسارت به شما وارد خواهد شد.

نحوه تعویض فن یخچال ویرپول

عده ای از افراد تصور می کنند خودشان به تنهایی می توانند به تعویض فن یخچال بپردازند؛ ولی این تصور کاملا اشتباهی است!! فن یخچال دستگاه ساده ای نیست که شما بخواهید خودتان برای تعویض آن دست به کار شوید. پس حتما با یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعویض فن یخچال ویرپول تماس گرفته و مشورت کنید. نحوه تعویض فن یخچال ویرپول به صورت زیر است:

– در ابتدا یخچال را از برق بیرون بکشید و مواد غذایی موجود در آن را بیرون بیاورید. اجازه دهید تمامی یخ های درون یخچال ذوب شوند.

– بعد از ذوب شدن یخ های یخچال به طور کامل، قفسه های موجود در یخچال را نیز بیرون بیاورید و شروع به باز کردن پشت یخچال کنید.

– حال نوبت تعویض فن یخچال ویرپول رسیده است. برای این کار موتور نگهدارنده فن را از محفظه ود خارج کنید و سپس فن جدید را جایگزین فن قبلی کنید.

مقالات مرتبط:  دلایل کار نکردن ریموت کنترل گازی چیست؟

نحوه عیب یابی و تست فن یخچال ویرپول

نحوه عیب یابی و تست فن یخچال ویرپول خیلی ساده و راحت است. در ابتدا، یخچال را از برق بیرون در آورید و ولتاژ 220 ولت را به فن یخچال خود بزنید. اگر فن روشن شد به معنای این است که مشکل از برق رسانی به آن یا سیم کشی فن یخچال می باشد. در صورتی که فن روشن نشد شما باید برای تعمیر یا تعویض فن یخچال ویرپول خود اقدام کنید.

اهمیت تعمیر فن یخچال ویرپول

زمانی که متوجه خراب شدن فن یخچال می شوید، باید خیلی سریع به تعمیر آن بپردازید زیرا فضای درون یخچال خنک نمی شود و به مرور تمامی مواد غذایی فاسد می شوند!! این یعنی فاجعه!!! عده ای از افراد تصور می کنند که بعد از چند روز یخچال به روال طبیعی خود بر می گردد و صبر می کنند تا ببینند چه اتفاقی می افتد. این کار کاملا اشتباه است. با عقب انداختن تعمیر خسارت بیشتری را به یخچال خود وارد می کنید و شاید حتی تعمیرکار دیگر قادر به تعمیر آن نباشد.

بنابراین، این کار را جدی بگیرید. اگر در طول روز دیدید که یخچال به صورت ناگهانی صداهای بدی می دهد بیانگر خراب بودن فن آن است. حتما با 22225007-021 تماس بگیرید تا به صورت رایگان به شما بگویند چه کاری انجام دهید. گاهی اصلا نیاز به تعمیرکار ندارید و تنها با دستورالعمل های تکنسین های ما به صورت تلفنی می توانید مشکل را برای همیشه حل کنید.

قیمت فن ویرپول

روزانه افراد زیادی تماس می گیرند و درباره قیمت فن ویرپول از جمله فن اپراتور، فن داخلی و فن کمپرسور از ما سوال می پرسند. ببینید قیمت فن ویرپول با توجه به مدل یخچال و نوع فن متفاوت خواهد بود و روزانه این قیمت بالا و پایین می شود. به همین دلیل نمی توانیم لیستی از قیمت فن یخچال ویرپول را در این بخش قرار دهیم. در صورتی که تصمیم به خرید فن یخچال ویرپول دارید با ما تماس بگیرید تا قیمت آن را به شما اعلام کنیم. با خرید فن ویرپول از شرکت ما می توانید از ضمانت شش ماهه و نصب رایگان بهره مند شوید.

در این مطلب، سعی کردیم تمام نکات لازم در خصوص تعویض فن یخچال ویرپول از جمله وظیفه وعملکرد فن یخچال، انواع فن یخچال ویرپول، نحوه تعویض فن یخچال ویرپول، نحوه عیب یابی و تست فن یخچال ویرپول و قیمت فن ویرپول را برای شما عزیزان توضیح دهیم. در صورتی که نیاز به مشاوره یا تعمیر در زمینه تعمیر یخچال ویرپول دارید می توانید با تعمیرکاران ما، 22225007-021، تماس بگیرید تا به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند. هدف ما جلب رضایت شماست.

4 دیدگاه ها

 1. هادی شادرخ گفت:

  سلام من چند سال یخچال ویرپول دارم و تازه فنش خراب شده میخواستم قیمت فن را بدونم و اینکه گارانتی هم داره قطعات شما ؟

  • mehri mardani گفت:

   سلام دوست عزیز
   قیمت فن ویرپول با توجه به مدل یخچال و نوع فن متفاوت خواهد بود و روزانه این قیمت بالا و پایین می شود. به همین دلیل نمی توانیم لیستی از قیمت فن یخچال ویرپول را در این بخش قرار دهیم. در صورتی که تصمیم به خرید فن یخچال ویرپول دارید با ما تماس بگیرید تا قیمت آن را به شما اعلام کنیم.
   همچنین با خرید فن ویرپول از شرکت ما می توانید از ضمانت شش ماهه و نصب رایگان بهره مند شوید.

 2. پرستو استخر گفت:

  سلام یخچال من چند روز مثل قبل مواد غذایی را خنک نمیکنه و فضای داخلش خنک نمیشه راهنمایی میکنید مشکل از کجاست ؟

  • mehri mardani گفت:

   سلام دوست عزیز
   از دلایل خنک نکردن یخچال باید به مواردی مانند :ترموستات، شارژ گاز، کمپرسور، لاستیک درب، خرابی فن اشاره کرد که شما باید تماس با نمایندگی درخواست اعزام تعمیرکار در محل را نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *