نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

تعویض فن یخچال ویرپول

تعمیر و تعویض فن یخچال فریزر ویرپول

امروزه یخچال فریزرهای برند ویرپول به یکی از معروف ترین محصولات پر فروش در سراسر دنیا تبدیل شده است و توانسته محبوبیت ویژه ای را در میان خریداران از آن خود کند. یخچال های ویرپول به قدری از نظر طراحی زیبا و از نظر ساخت با کیفیت هستند که به ندرت می توان خانه ای را یافت که در آن این دستگاه وجود نداشته باشد. با این حال هر یخچالی بعد از کارکرد زیاد ممکن است دچار خرابی و نقص  شود و در این شرایط باید سریعا جهت تعمیر آن اقدام کرد.

متداول ترین خرابی که در یخچال ویرپول رخ می دهد، خرابی فن یخچال ویرپول است که تعمیر آن نسبت به تعمیر سایر قطعات یخچال از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب برای شما به طور جامع انواع فن یخچال ویرپول، قیمت فن ویرپول، علت کار نکردن و خرابی فن یخچال ویرپول، نحوه تست و عیب یابی فن یخچال ویرپول و نحوه تعمیر و تعویض فن یخچال ویرپول را توضیح می دهیم.

در صورتی که با خواندن مقاله باز هم سوالی در زمینه تعمیرات فن یخچال ویرپول داشتید با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال ویرپول، 22225007-021، تماس بگیرید تا تکنسین های ما به صورت رایگان به سوالات شما پاسخ دهند. ما می توانیم بیشترین کمک را برای تعویض و تعمیر فن یخچال ویرپول به شما بکنیم.

وظیفه و عملکرد فن یخچال

فن، سیستم تنفسی یخچال محسوب می شود و وظیفه خنک کردن داخل یخچال را بر عهده دارد. در واقع، فن از خراب شدن مواد غذایی درون یخچال جلوگیری می کند. به همین دلیل این قطعه نقش بسیار مهمی را در یخچال ایفا می کند و بدون فن عملا این دستگاه بی فایده است. تصور کنید فن یخچال ویرپول شما خراب شود. در این شرایط، به تدریج فضای درون یخچال گرم می شود و مواد غذایی بعد از چند ساعت فاسد می شوند!!!

وظیفه و عملکرد فن یخچال

بنابراین، با خراب شدن فن یخچال باید سریعا آن را تعمیر کنید و نمی توانید این کار را به تعویق بیندازید. فقط توجه کنید که این کار را تنها به یک فرد متخصص در زمینه تعمیرات فن یخچال بسپارید زیرا تعمیر فن یخچال ویرپول از حساسیت و ریسک بسیار بالایی برخوردار است. اگر تعمیرکار کاربلد این کار را انجام ندهد، بدون شک خسارات و هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد. حتی خودتان هم  در صورتی که دانش و مهارت کافی در این زمینه ندارید، به تعمیر فن یخچال نپردازید.

بهترین کار تماس با شرکت ویرپول است زیرا دارای تعمیرکارانی با بیش از سی سال سابقه در زمینه تعمیرات فن یخچال ویرپول است که می توانند به بهترین نحو ممکن این کار را برای شما انجام دهند. علاوه بر این، یک ضمانت شش ماهه به ازای تعمیر یا تعویض به شما می دهند تا در صورتی که در این مدت مجددا فن یخچال معیوب شد به صورت رایگان به تعمیر آن بپردازند. پس همین الان با 22225007-021 تماس بگیرید تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

انواع فن یخچال ویرپول

به طور عمده، یخچال های ویرپول از سه فن ساخته شده اند که در ادامه وظیفه و جایگاه هر کدام به طور مختصر توضیح داده می شود:

فن داخلی یخچال ویرپول

فن داخلی در درون یخچال قرار می گیرد و وظیفه آن ایجاد هوای خنک و پخش آن در درون یخچال است که موجب خنک شدن فضای درون یخچال می شود.

فن اپراتور یخچال ویرپول

فن اپراتور یا همان فن تبخیر مهمترین فن است که در داخل یخچال قرار دارد. فن اپراتور وظیفه عبور دادن هوا در درون سیم پیچی ها را بر عهده دارد. در صورتی که صداهای بدی از بخش فریزر می شنوید، نشان دهنده این است که فن اپراتور خراب شده است. با خراب شدن فن اپراتور عملیات خنک شدن هوای درون یخچال و همچنین عملیات یخسازی در مدت طولانی تری نسبت به قبل انجام می شود.

فن کمپرسور یخچال ویرپول

فن کمپرسور در کنار کمپرسور پشت یخچال قرار گرفته است و وظیفه آن خنک کردن کمپرسور یخچال است. در صورتی که کمپرسور داغ باشد، نشان دهنده این است که فن کمپرسور خراب شده و قادر به انجام وظیفه خود نمی باشد. توجه کنید که فن کمپرسور نسبت به سایر فن ها دیرتر خرابی خود را نشان می دهد.

هر کدام از این فن ها ممکن است به مرور زمان معیوب شوند و اختلالی در عملکرد صحیح یخچال ایجاد کنند. در چنین شرایطی نگران نباشید و تنها با نمایندگی مربوطه تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن به تعمیر فن یخچال ویرپول یا تعویض فن یخچال ویرپول بپردازند. با این کار کمترین خسارت به شما وارد خواهد شد.

نحوه تعویض فن یخچال ویرپول

عده ای از افراد تصور می کنند خودشان به تنهایی می توانند به تعویض فن یخچال بپردازند؛ ولی این تصور کاملا اشتباهی است!! فن یخچال دستگاه ساده ای نیست که شما بخواهید خودتان برای تعویض آن دست به کار شوید. پس حتما با یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعویض فن یخچال ویرپول تماس گرفته و مشورت کنید. نحوه تعویض فن یخچال ویرپول به صورت زیر است:

نحوه تعویض فن یخچال ویرپول

– در ابتدا یخچال را از برق بیرون بکشید و مواد غذایی موجود در آن را بیرون بیاورید. اجازه دهید تمامی یخ های درون یخچال ذوب شوند.

– بعد از ذوب شدن یخ های یخچال به طور کامل، قفسه های موجود در یخچال را نیز بیرون بیاورید و شروع به باز کردن پشت یخچال کنید.

– حال نوبت تعویض فن یخچال ویرپول رسیده است. برای این کار موتور نگهدارنده فن را از محفظه ود خارج کنید و سپس فن جدید را جایگزین فن قبلی کنید.

نحوه عیب یابی و تست فن یخچال ویرپول

نحوه عیب یابی و تست فن یخچال ویرپول خیلی ساده و راحت است. در ابتدا، یخچال را از برق بیرون در آورید و ولتاژ 220 ولت را به فن یخچال خود بزنید. اگر فن روشن شد به معنای این است که مشکل از برق رسانی به آن یا سیم کشی فن یخچال می باشد. در صورتی که فن روشن نشد شما باید برای تعمیر یا تعویض فن یخچال ویرپول خود اقدام کنید.

نحوه عیب یابی و تست فن یخچال ویرپول

اهمیت تعمیر فن یخچال ویرپول

زمانی که متوجه خراب شدن فن یخچال می شوید، باید خیلی سریع به تعمیر آن بپردازید زیرا فضای درون یخچال خنک نمی شود و به مرور تمامی مواد غذایی فاسد می شوند!! این یعنی فاجعه!!! عده ای از افراد تصور می کنند که بعد از چند روز یخچال به روال طبیعی خود بر می گردد و صبر می کنند تا ببینند چه اتفاقی می افتد. این کار کاملا اشتباه است. با عقب انداختن تعمیر خسارت بیشتری را به یخچال خود وارد می کنید و شاید حتی تعمیرکار دیگر قادر به تعمیر آن نباشد.

بنابراین، این کار را جدی بگیرید. اگر در طول روز دیدید که یخچال به صورت ناگهانی صداهای بدی می دهد بیانگر خراب بودن فن آن است. حتما با 22225007-021 تماس بگیرید تا به صورت رایگان به شما بگویند چه کاری انجام دهید. گاهی اصلا نیاز به تعمیرکار ندارید و تنها با دستورالعمل های تکنسین های ما به صورت تلفنی می توانید مشکل را برای همیشه حل کنید.

قیمت فن ویرپول

در صورتی که تعمیرکار تعمیرات یخچال ویرپول، تشخیص دهد فن یخچال ویرپول شما دچار خرابی شده و درصد خرابی آن به میزانی است که امکان تعمیر قطعه وجود ندارد، شما باید اقدام به تعویض فن یخچال ویرپول خود کنید.

از آن جایی که قطعات یخچال ویرپول بسیار کمیاب و گران هستند. توصیه ی ما به شما خرید فن ویرپول از نمایندگی های مجاز و رسمی می باشد. 3 دلیل مهم برای خرید فن یخچال از نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال ویرپول:

  • تمامی قطعات اصل،اورجینال و وارداتی هستند.
  • تمامی قطعات دارای کارت گارانتی 6 ماهه بوده تا در صورت خرابی مجدد، تعمیر یخچال به صورت کاملا رایگان صورت گیرد.
  • قیمت فن ویرپول در نمایندگی مجاز تعمیر یخچال ویرپول نسبت به مراکز دیگر ارزان تر است.

قیمت فن ویرپول

روزانه افراد زیادی تماس می گیرند و درباره قیمت فن ویرپول از جمله فن اپراتور، فن داخلی و فن کمپرسور از ما سوال می پرسند. قیمت فن ویرپول با توجه به مدل یخچال، نوع فن و کیفیت آن متفاوت خواهد بود و چون این قطعه وارداتی می باشد، قیمت آن با توجه به نوسانات ارز بالا و پایین می شود. به همین دلیل نمی توانیم لیستی دقیق از قیمت فن یخچال ویرپول را در اختیار شما قرار دهیم اما به طور کلی قیمت فن ویرپول از 130 هزار تومان شروع شده و تا 5 میلیون تومان ادامه دارد.

در صورتی که تصمیم به خرید فن یخچال ویرپول دارید با ما تماس بگیرید تا قیمت دقیق و روز آن را به شما اعلام کنیم. با خرید فن ویرپول از شرکت ما می توانید از ضمانت شش ماهه و نصب رایگان بهره مند شوید.

برای جلوگیری از خرابی فن یخچال ویرپول چه کنیم؟

معمولا نوسانات برقی و کثیف بودن فن، دو علت رایج خرابی فن یخچال ویرپول بوده و با نشانه هایی مثل: صداهای عجیب و غیرعادی از یخچال و عدم سرد شدن محفظه داخلی یخچال فریزر همراه هستند.

برای جلوگیری از خرابی فن یخچال ویرپول چه کنیم؟

در صورت مشاهده چنین نشانه هایی شما باید اقدام به تعمیر فن یخچال ویرپول خود کنید. اما توصیه می شود برای جلوگیری از خرابی فن یخچال ویرپول، نکات زیر را رعایت فرمایید:

  • سالانه یخچال ویرپول خود را سرویس کنید، تا در صورت خرابی فن، با تشخیص زود هنگام آن از ایجاد صدمات بیشتر به یخچال جلوگیری کنید.
  • در صورت کثیف بودن فن، پره های فن را از گرد و غبار تمیز کنید.
  • برای جلوگیری از ولتاژ برق بالا و پایین( نوسانات برقی) حتما از یک محافظ برق برای دستگاه خود استفاده کنید.
  • در هنگام جابه جایی یخچال، حواستان باشد ضربه ای به فن یخچال که در قسمت پشتی دستگاه تعبیه شده، وارد نشود.

سخن آخر

در این مطلب، سعی کردیم تمام نکات لازم در خصوص تعویض فن یخچال ویرپول از جمله وظایف و عملکرد فن یخچال، انواع فن یخچال ویرپول، نحوه تعویض فن یخچال ویرپول، نحوه عیب یابی و تست فن یخچال ویرپول و قیمت فن ویرپول را برای شما عزیزان توضیح دهیم. در صورتی که نیاز به مشاوره یا تعمیر در زمینه تعمیر یخچال ویرپول دارید می توانید با تعمیرکاران ما، 22225007-021، تماس بگیرید تا به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند. هدف ما جلب رضایت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل