نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

تعمیر یخساز یخچال ویرپول

تعمیر یخساز ویرپول و دلایل خرابی آن

همانطور که می دانید، یخچال از ضروری ترین و مهمترین لوازم خانگی در هر خانه ای است به طوری که بیش تر از چند روز نمی توان بدون آن زندگی کرد. طبق گزارشات انجام شده، در میان یخچال های برندهای مختلف، یخچال ویرپول از محبوبیت بیش تری برخوردار است و بیش ترین میزان فروش را نیز در بازار کار داشته است. با وجود تکنولوژی پیشرفته و کیفیت بالای قطعات محصولات ویرپول، بازهم به مرور زمان یخچال به دلیل کارکرد 24 ساعته ممکن است دچار نقص و خرابی شود و شما را درگیر خود کند.

متداول ترین خرابی که برای یخچال های برند ویرپول تاکنون اتفاق افتاده است، خراب شدن یخساز ویرپول است. در صورتی که یخساز ویرپول خراب شود باید از یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیر یخساز ویرپول بخواهید که آن را درست کند. در این مطلب تمامی نکات مربوط به نحوه تعمیر یخساز ویرپول، دلایل خرابی یخساز ویرپول، نحوه ریست یخساز ویرپول، قیمت یخساز ویرپول و طرز کار یخساز ویرپول را به صورت جامع برای شما توضیح می دهیم.

اگر با خواندن مقاله نیاز به کمک یا سوالی برای تعمیر یخساز ویرپول داشتید با نمایندگی ویرپول در تهران تماس بگیرید تا به صورت رایگان تعمیرکاران ما شما را راهنمایی کنند. بدون شک ما بهترین راهکار را به شما پیشنهاد می دهیم.

وظیفه و عملکرد یخساز ویرپول

یخساز (Ice Maker) یکی از مهمترین قطعات موجود در هر یخچالی است به طوری که دیگر هیچ برندی یخچالی را بدون یخساز نمی سازد. یخساز وظیفه ساختن قطعات کوچک یخ با ساختار و اندازه یکسان را برعهده دارد و از مجموعه ای از قطعات مانند لوله ورودی آب، محفظه و برد، اهرم، سنسور، شیر برقی و موتور ساخته می شود. هر کدام از این اجزا به خودی خود نقش مهمی را در یخساز ایفا می کنند و اگر هر کدام نقص کوچکی پیدا کنند یخساز قادر به کار کردن نخواهد بود.

وظیفه و عملکرد یخساز ویرپول

خوشبختانه شما به راحتی خودتان می توانید تشخیص دهید که یخساز خراب شده است یا نه؛ ولی برخلاف تصور عموم تعمیر یخساز کار ساده ای نیست و نیاز به دقت بالا دارد. بنابراین، اگر یخساز ویرپول شما خراب شده است حتما با نمایندگی مربوطه تماس بگیرید تا تعمیرکاران در کمتر از یک ساعت به منزل شما بیایند و به تعمیر یخساز ویرپول بپردازند.

زمانی اختلالی در عملکرد یخساز ویرپول ایجاد شد و نتوانست وظیفه اش را به درستی انجام دهد، کارهای زیر را انجام دهید:

– چک کنید که قفل کودک را به جای دکمه یخ به اشتباه انتخاب نکرده باشید.

– موتور یخساز را چک کنید. برای این کار پدال یخساز را فشار دهید. در صورتی که از موتور یخساز صدایی آمد، همه یخ های موجود در محفظه یخساز را خارج کرده و خود محفظه را نیز بررسی کنید.

– چنانچه صدایی از موتور یخساز نیامد، با اهم متر سلامت موتور یخساز را چک کنید. اگر اهم متر عدد 0 را نشان داد، موتور یخساز خراب شده است.

اگر با بررسی تمامی موارد بالا متوجه مورد مشکوکی نشدید، حتما با نمایندگی تعمیر یخچال ویرپول تماس بگیرید تا سریعا جهت تعمیر یخساز ویرپول شما اقدام شود.

دلایل یخ نساختن یخساز ویرپول

در این بخش مهمترین دلایل یخ نساختن یخچال ویرپول را برای شما به طور کامل توضیح می دهیم. در صورتی که دلیل خراب بودن یخساز را متوجه شدید و دانش کافی در زمینه تعمیرات یخساز ویرپول داشتید آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت با تکنسین های ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دلایل یخ نساختن یخساز ویرپول

1.پایین بودن دمای یخچال

یکی از عامل دخیل در یخ ساختن یا یخ نساختن یخچال دما می باشد. حتما دمای یخچال و فریزر خود را چک کنید و بر روی 20- قرار دهید. در صورتی که دما کمتر از 17- باشد، یخساز قادر به یخ ساختن نخواهد بود.

2.مسدود بودن شیر آب ورودی

شیر آب ورودی در پشت یخچال قرار دارد و همانطور که از اسمش پیداست آب را وارد یخساز می کند. در صورتی که این شیر مسدود باشد و به هر دلیلی خراب شده باشد، یا آب وارد یخساز نمی شود یا آب بیش از حد وارد یخساز می شود و در نتیجه یخساز قادر به یخ ساختن نخواهد بود.

3.خراب بودن یخساز

امکان دارد مشکل از یکی از قطعات یخساز باشد که مانع از ساختن یخساز می شود. در این حالت بهتر است با یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیرات یخساز ویرپول تماس بگیرید.

4. پایین بودن فشار آب ورودی

در صورتی که فشار آب ورودی به یخساز پایین باشد، یخساز قادر به یخ ساختن نخواهد بود. حتما فشار آب شهری و همچنین شلنگ آب ورودی را چک کنید.

5.خراب بودن سوئیچ درب یخچال

در صورتی که درب یخچال باز باشد یا سوئیچ درب یخچال ایراد داشته باشد، یخساز قادر به یخ ساختن نیست. پس حتما این مورد را نیز بررسی کنید و در صورت نیاز سوئیچ را تعویض نمایید.

6.خراب بودن ماژول یخساز

در صورتی که ماژول مربوط به یخساز که بر روی برد الکترونیکی قرار دارد، خراب شده باشد اجازه یخ ساختن به یخساز داده نمی شود. برای رفع این مشکل باید اقدام به تعمیر برد یخچال ویرپول کنید.

7.کثیف بودن فیلتر آب

حتما باید هر 6 ماه یکبار فیلترهای آب را جرمگیری کنید. اگر این کار را نکنید فیلتر دارای جرم و کثیفی می شود و اجاره نمی دهد آب وارد یخساز شود. در نتیجه یخساز قادر به یخ ساختن نخواهد بود.

8.معیوب بودن دکمه یخساز

یکی دیگر از دلایل خراب بودن یخساز، معیوب بودن دکمه یخساز می باشد. این دکمه باید به صورت on باشد تا یخساز شروع به کار کند.

9.خراب بودن موتور یا کمپرسور

چنانچه موتور یا کمپرسور یخچال خراب شده باشد، یخساز نمی تواند یخ بسازد. پس حتما از سلامت موتور اطمینان حاصل کند.

دلایل به هم چسبیدن یخ های یخساز ویرپول

یکی از مشکلات رایج که ممکن است برای یخساز ویرپول ایجاد شود، به هم چسبیدن یخ هاست که دو دلیل اصلی موجب به وجود آمدن این مشکل می شود.

دلایل به هم چسبیدن یخ های یخساز ویرپول

1. پر شدن محفظه یخساز ویرپول

اگر شما از یخساز یخچال تان استفاده نکنید و محفظه آن پر از یخ باشد، بعد از مدتی یخ ها به یکدیگر می چسبند. برای جلوگیری از این کار باید دکمه off یخساز را روشن کنید. اگر یخ ها به هم چسبیده اند، محفظه یخساز را جدا کرده، یخ های بزرگ و به هم چسبیده را بیرون بیاورید. سپس محفظه را در جایگاه خود قرار دهید.

2. عدم سرمای کافی

یکی از عواملی که موجب به هم چسبیدن یخ ها می شود، عدم سرمای کافی در درون یخچال و فریزر است. زمانیکه سرمای کافی وجود نداشته باشد، یخ ها ذوب می شوند و با برگشت سرما مجددا یخ می زنند ولی به یکدیگر می چسبند. عدم وجود سرمای کافی در یخچال می تواند ناشی از خراب بودن فن یخچال باشد. برای تعویض فن یخچال ویرپول با 22225007-021 تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

تعویض و تعمیر یخساز ویرپول

سوالی که افراد زیادی از ما می پرسند این است که آیا یخساز ویرپول قادر به تعمیر کردن می باشد یا اینکه به محض خراب شدن باید آن را تعویض کنیم. در پاسخ باید گفت تعمیر یخساز ویرپول می تواند به راحتی انجام شود و همیشه نیاز به تعویض آن نیست. سعی کنید تعویض یخساز آخرین گزینه برای شما باشد زیرا هم هزینه تعمیرتان به طور چشمگیری کم می شود و هم قطعه اصلی خود یخچال حفظ می شود.

فقط حواستان باشد به چه تعمیرکاری تعمیر یخساز ویرپول را می سپارید. عده ای از تعمیرکاران تنها به منافع خود فکر می کنند و به جای تعمیر، تعویض یخساز ویرپول را پیشنهاد می دهند. برای جلوگیری از این مساله حتما با نمایندگی مربوطه تماس بگیرید. در نمایندگی همیشه اولویت تعمیر به جای تعویض است و حتی در صورت نیاز به تعویض از قطعات اورجینال برای این کار استفاده می شود. به ازای هر قطعه ای که برای تعمیر استفاده می شود، یک کارت ضمانت شش ماهه نیز میگیرید تا در صورت ایجاد مشکل، تعمیر به صورت رایگان انجام شود.

نحوه ریست یخساز ویرپول

یکی از راهکارهای ساده برای تعمیر یخساز ویرپول، ریست کردن آن است. در بسیاری از موارد دیده شده که با ریست کردن یخساز، تمامی مشکلات مربوط به این قطعه بر طرف شده است و همانند روز اول خود کار می کند. برای ریست یخساز ابتدا درب یخچال را باز کنید و شروع به جدا کردن کاور یخساز کنید. پس از اینکه کاور را جدا کردید، در زیر یخساز دکمه ای به نام reset switch یا همان دکمه ریست قرار دارد، آن را به مدت چند ثانیه فشار دهید. با این کار یخساز ویرپول ریست می شود و مجددا شروع به انجام فرایند یخسازی می کند.

نحوه ریست یخساز ویرپول

قیمت یخساز ویرپول

قیمت یخساز ویرپول براساس فاکتورهایی مانند مدل یخچال و نوع یخساز تعیین می شود. اگر می خواهید قبل از تعمیر، از قیمت یخساز خود مطلع شوید با 22225007-021 تماس بگیرید تا کارشناسان ما طبق تعرفه موجود در سال جدید به شما قیمت بدهند. فقط هزینه تعمیر یخساز ویرپول را ما نمی توانیم پشت تلفن به شما بگوییم. حتما باید تعمیرکار به منزل شما بیاید و پس از تست و عیب یابی یخساز، هزینه نهایی تعمیر یا تعویض را به شما اعلام کند.

قیمت یخساز ویرپول

مطمئن باشید ما با کمترین هزینه به تعمیر یخساز ویرپول شما می پردازیم و بهترین تعمیرکاران در زمینه تعمیرات یخساز ویرپول را به منزل شما می فرستیم. شما نمی توانید دانش و مهارت تعمیرکاران ما را در هیچ تعمیرکاری بیابید!!! تعمیرکاران به گونه ای یخساز شما را تعمیر می کنند که حتی بهتر از روز اول کار می کند. پس کافی است تنها یکبار به ما اعتماد کنید تا تفاوت را احساس کنید. پس همین الان با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید

لطفا در نظر داشته باشید که عملیات ریست را چندین بار انجام ندهید، نهایتا دوبار انجام دهید. اکر عملیات ریست با موفقیت انجام شود حدودا بعد از پنج ساعت یخساز شروع به یخسازی می کند. اگر بازهم یخسازی انجام نشد، باید به تعمیر یخساز بپردازید زیرا به احتمال زیاد ایراد فنی در این قطعه به وجود آمده که مانع از یخسازی آن می شود.

سخن پایانی

در این مطلب، تمامی نکات در خصوص تعمیر یخساز ویرپول از جمله وظیفه و عملکرد یخساز ویرپول، نحوه تعمیر یخساز ویرپول، دلایل یخ نساختن یخچال ویرپول، دلایل به هم چسبیدن یخ های یخساز ویرپول، نحوه ریست یخساز ویرپول و تعویض یخساز ویرپول را برای شما عزیزان توضیح دادیم. در صورتی که نیاز به راهنمایی و کمک در زمینه تعمیرات یخچال ویرپول دارید در هر ساعت از شبانه روز حتی در روزهای تعطیل با ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان تمامی مشکلات شما را حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − نه =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل