بهترین راه برای سازماندهی یخچال

چگونه طبقات یخچال فریزر را منظم کنیم؟

آذر 24, 1399
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی

برخی از مشکلات ماشین لباسشویی

آذر 24, 1399
نمایش همه

تعمیر ماشین ظرفشویی پر سر و صدا

تعمیر ماشین ظرفشویی پر سر و صدا

تعمیر ماشین ظرفشویی پر سر و صدا

یک ماشین ظرفشویی پرسروصدا بسیار آزاردهنده است و تعمیر آن از طریق یک تعمیرکار می تواند گران باشد. حتی برای افراد عادی نیز تعمیر یک ماشین ظرفشویی کار دشواری نیست.

در اینجا لیستی از رایج ترین قسمت هایی که می تواند باعث کاهش سروصدا ماشین ظرفشویی شما شود آورده شده است. از این اطلاعات برای کمک به عیب یابی بخش معیوب دستگاه خود استفاده کنید و از هزینه های تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول بکاهید.

در صورتی که به کمک ما احتیاج داشتید، نمایندگی ویرپول برای رفع مشکل در خدمت شما خواهد بود.

پمپ ماشین ظرفشویی

یک پمپ معیوب می تواند باعث ایجاد سروصدا در ماشین ظرفشویی شما شود. وظیفه پمپ ایجاد فشار در بازوهای اسپری کننده است و در اغلب مدل ها برای تخلیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

پمپ ماشین ظرفشویی

پمپ ماشین ظرفشویی

پمپ در پایین ماشین ظرفشویی قرار می گیرد و معمولا از دو بخش جداگانه تشکیل می شود، یکی برای شستشو و گردش آب و دیگری برای تخلیه آب.

بخش مربوط به گردش آب در پمپ شامل یک پروانه شستشو و فیلترهایی است در حالیکه بخش مربوط به تخلیه آب از پروانه تخلیه و تیغه هلی کوپتری و یا در برخی موارد از یک مارپیچ انتقال تشکیل می شود.

پروانه ها توسط یک موتور الکتریکی که در پایین یا کنار پمپ قرار دارد، کار می کنند.

مقالات مرتبط:  راهنمای جامع ماشین ظرفشویی ویرپول

حلقه بلبرینگ بازوی شستشو و درزگیر بازوی اسپری

اگر ماشین ظرفشویی شما پر سر و صدا است، دلیل آن می تواند درزگیر بازوی شستشو یا بلبرینگ آن باشد. این قطعات حلقه های پلاستیکی هستند که از بازو یا اسپری کننده بازو پشتیبانی می کنند و بازو بر روی آن چرخش می کند.

هر یک از این بخش ها ممکن است گشاد و شل شده و باعث شوند بازوی اسپری کننده به درستی کار نکند. درزگیر و بلبرینگ را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.

بازوهای اسپری کننده

اطمینان حاصل کنید که بازوهای اسپری کننده می توانند آزادانه چرخش کرده و به قفسه یا ظروف برخورد نکنند. اگر بازوها به درستی کار نکنند، بخش مرکزی آنها ممکن است خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

بازوهای اسپری کننده

بازوهای اسپری کننده

مقالات مرتبط:  علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی چیست؟

سایر قطعات تعمیراتی

ما شایع ترین قسمت هایی را که می توانند باعث ایجاد سروصدا در ماشین ظرفشویی شما شوند را شناسایی کردیم اما بخش های دیگری نیز وجود دارند که می توانند معیوب باشند.

اگر با اطلاعات ذکر شده در بالا نتوانید مشکل دستگاه خود را رفع کنید، با تماس با ما، مدل دستگاه خود را به تکنسین های نمایندگی ویرپول بگویید تا آنها شما را برای حل مشک راهنمایی کنند.

در صورت نیاز، افراد با تجربه این مجموعه در کم ترین زمان به محل شما آمده و تعمیر ماشین ظرفشویی شما را انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *