Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/whirlpoolrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
بلبرینگ جاروبرقی + آموزش تعویض آن فقط در 4 مرحله

نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

بلبرینگ جاروبرقی و آموزش تعویض آن

بلبرینگ جاروبرقی و آموزش تعویض آن

بلبرینگ جاروبرقی یکی از مهم ترین قطعات داخل دستگاه می باشد زیرا موتور برای عملکرد بهتر خود از این قطعه کمک می گیرد. گاهی اوقات با گذشت زمان بلبرینگ بنا بر یکسری دلایلی مانند ضربه، کثیفی و… معیوب می شود که شما باید در اسرع وقت اقدام به برطرف کردن مشکل کنید، در غیر این صورت به دستگاه آسیب های جدی تر و بزرگ تری وارد خواهد شد. از همین رو امروز در این مقاله قصد داریم بیشتر درباره ی بلبرینگ جاروبرقی و نحوه ی تعویض آن توضیح دهیم تا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید.

چگونه متوجه شویم که بلبرینگ جاروبرقی نیاز به تعویض دارد؟

ابتدا جاروبرقی را باز کرده و سپس بلبرینگ را بچرخانید. اگر با چرخاندن این قطعه صدایی شنیدید و یا اگر این قطعه به سختی چرخید، مطمئن شوید که بهترین زمان برای تعویض هر دو بلبرینگ فرا رسیده است. موقعیت های دیگری نیز وجود دارند که با بروز آنها باید در اسرع وقت بلبرینگ جاروبرقی را بررسی نمایید:

چگونه متوجه شویم که بلبرینگ جاروبرقی نیاز به تعویض دارد؟

اگر هنگام کار کردن جاروبرقی صدای زوزه مانندی را شنیدید باید حتما بلبرینگ را چک کنید زیرا با معیوب یا کثیف بودن این قطعه، دستگاه صدا های عجیب و غریب ایجاد خواهد کرد.
در صورتی که هنگام استفاده از جاروبرقی متوجه شدید دستگاه بیش از حد می لرزد، باید بلبرینگ را بررسی نمایید.

آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی + فیلم آموزشی

  • موتور جاروبرقی را باز کنید.

برای باز کردن جاروبرقی ابتدا لوله، کیسه زباله و فیلتر های آن را جدا کنید. در مرحله ی بعد برای دسترسی به اجزای داخلی باید با استفاده از یک پیچ گوشتی چهار سو پوشش دستگاه را باز نمایید. حواستان باشد که مبرد الکتریکی را به همراه سیم های متصل شده به آن به سمتی دیگر هدایت کنید تا به آنها آسیب وارد نشود. سپس پیچ های موتور را باز کرده و آن را با دقت از جای خود خارج کنید. روند باز کردن موتور کمی تخصصی است و نیاز به دانش فنی لازم دارد به همین دلیل پیشنهاد می دهیم که قبل از انجام هر کاری درباره ی شیوه صحیح جدا کردن این قطعه از دستگاه اطلاعات بدست آورید و یا مقاله نحوه تعویض موتور جاروبرقی را مطالعه نمایید.

  • فن موتور را خارج کنید.

فن پشت یک صفحه محافظ فلزی قرار گرفته است، این صفحه به انتهای موتور متصل می باشد و دو پیچ دارد که باید آنها را باز و جدا کنید. تولید کنندگان جاروبرقی این وسیله را با نوع ها و شکل های مختلف طراحی کرده اند، از همین رو ممکن است نحوه باز کردن فن در هر کدام یک از آنها متفاوت باشد.

  • زغال های کربنی را بررسی کنید.

پس از انجام مراحل بالا باید زغال های کربنی را باز کنید؛ البته ناگفته نماند که قبل از باز کردن حتما آنها را بررسی نمایید تا اگر کوتاه شده اند، تعویضشان کنید. در گام بعدی با فشار دادن بست فنری استاتور به سمت پایین، استاتور و کنترلر آن را بیرون بیاورید. سپس یک حلقه نوار مسی به نام کوموتاتور را خارج کرده و تمیز کنید زیرا با کثیف بودن این قطعه، موتور جاروبرقی آسیب خواهد دید. در آخر بلبرینگ ها را مشاهده خواهید کرد که به ابتدا و انتهای روتور متصل شده اند. با چند ضربه ی آرام و یا با کمی فشار توسط پیچ گوشتی می توانید بلبرینگ ها را از جای خودشان خارج کنید.

بلبرلینگ جاروبرقی و روش های تعویض آن

  • بلبرینگ های جدید را جا بزنید.

بعد از اینکه شافت استاتور را تمیز کردید، بلبرینگ های جدید را جایگزین کنید. در نهایت همان گونه که قطعات را باز کردید، یکی یکی دوباره سر جایشان قرار دهید.

امروز در این مقاله برایتان درباره ی بلبرینگ جاروبرقی توضیح دادیم و آموزش تعویض آن را نیز بیان کردیم. در صورتی که دانش فنی لازم را ندارید حتما از یک تعمیرکار حرفه ای یا یک فرد متخصص در نمایندگی تعمیرات ویرپول کمک بگیرید تا مشکلتان را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل