نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

برفک یخچال و علت آن

برفک یخچال و علت آن

یخچال های زیادی را با استفاده از فناوری و تکنولوژی کارخانه جات بسیاری تولید و در بازار عرضه کرده اند. البته در قدیم یخچال هایی وجود داشته اند که هنوز هم برخی از آن ها را در منزل های دیگران مشاهده می کنیم. همان طور که می دانید نقش عمده یخچال در نگهداری و مراقبت از مواد غذایی زیاد است و مانع از فاسد شدن آن ها می شود اما خب طبیعتا با افزایش طول عمر آن ممکن است مشکلاتی برایش به وجود بیاید و می خواهیم در این مقاله در مورد یکی از شایع ترین مشکلات آن صحبت کنیم و آن علت برفک زدن یخچال است. شاید یا بهتر است بگوییم بدون شک برایتان این موضوع برای یک بار هم که شده اتفاق افتاده است و دوست دارید دلیل این امر را بدانید. اگر با نمایندگی تعمیرات یخچال ویرپول همراه باشید قطعا به جواب هایتان خواهید رسید.

علت برفک زدن یخچال

در دورانی که گرانی بیداد می کنید گمان نمی کنیم که بخواهید خرج های اضافی را در زندگی خود داشته باشید. پس هر آن چه که به شما می گوییم را در نظر داشته باشید تا در موقع چنین مشکلاتی بهترین تصمیم گیری ها را بکنید و دچار استرس و اضطراب نشوید. در مورد برفک زدن یخچال هم این اتفاق همیشگی نیست اما ممکن است بار ها رخ بدهد بنابراین حواستان را جمع کنید. حتی من باب این مسئله در مورد علت ها و ترفند های مربوط به آن نیز با شما صحبت خواهیم کرد پس هم در این بخش وهم در بخش های بعدی ما را یاری نمایید.
به نظر شما در صورت وقوع چنین حادثه ای، راه حل سریع آب کردن یخ ها چیست؟ در این گونه مواقع چه کار هایی باید از خودمان انجام بدهیم و چرا مواد غذایی یخ می زنند؟ اگر بخواهیم به صورت جامع و کلی برایتان بیان کنیم، یخچال فریزر یکی از وسیله های مهم برقی خانه شما می باشد که مرتبا در حال کار کردن است. این کار کردن فراوان مشکلات زیادی را با خود به وجود می آورد چرا؟ چون می خواهد مواد غذایی، سبزیجات، گوشت ها و …. را نگهداری کند و نقش مهمی را ایفا می کند. در این حالت باید عیب یابی های لازم را بکنیم که یکی از آن ها عبارتند از:

علت برفک زدن یخچال 1

لاستیک درب
آیا اطلاعاتی در مورد لاستیک درب دارید؟ اگر چنین قطعه ای خراب و معیوب شود، هوای گرم را به داخل دستگاه شما می کشاند و سبب بیش از حد کار کردن یخچالتان می شود برای اطمینان یافتن از درست بودن این جزء، یک عدد کاغذ ساده ای را در میان چارچوب درب سیستم و لاستیک آن بگذارید اگر در این موقع کاغذتان به آسانی و فورا از لای درب بیرون آمد، لاسیتک شما خراب بوده و نیاز به تعویض شدن دارد.
 ترموستات
ترموستات نیز یکی دیگر از ابزار های یخچال فریزر است که قطعاتی مانند کندانسور، کمپرسور و اواپراتور را بر عهده دارد برای این که مطمئن شوید این قطعه هم به درستی کار می کند یا خیر اقدامات زیر را انجام بدهید:
الف) آیا به میزان کافی به سیستم شما برق می رسد یا لامپ آن روشن است؟ مثلا درب آن را باز کنید تا ببینید لامپ روشن می شود یا نه!
ب) در نزدیکی صفحه نمایش هم یک نشانگر برق وجود دارد که آن را هم باید تست نمایید که ببینید ترموستات روشن است.
ج) در برخی از مواقع صداهایی از این سیستم خنک کننده شنیده می شود و بیانگر این است که یخچال سالم است و دارد کار می کند.
سنسور
در مورد خرابی سنسور دما، کارش این است که دمای داخل یخچال و فریزر را به قطعه های الکترونیکی می فرستد. با این کار فن شروع به کار کردن می کند و صرفا به این خاطر که دمای یخچال را حفظ نماید. با خرابی این ابزار خیلی مهم دیگر دمای درون دستگاهتان به هیچ وجه قابل کنترل نمی شود به عبارتی دیگر یا بیش از حد سرد شده یا بیش از حد گرم می شود.
یخ زدایی منظم
منظور از یخ زدایی منظم این است که در طول مدت و با گذشت زمان شما شاهد برفک هایی هم در یخچال و هم در فریزرتان خواهید شد که این امر مانع از بسته شدن درب یخچال و هزینه های اضافی ناشی از آن می شود. وقتی صحبت از برفک می کنیم برخی تصورشان چیزی مانند برف است در صورتی که میعان به وجود آمده سبب برفک خواهد شد. به همین دلیل ها است که شما این برفک را به صورت برف یا یخ پودر مشاهده می نمایید.
پوشیده شدن اواپراتور از یخ
این حالت در مواقع و زمانی روی می دهد که یخچال به درستی کار می کند و یخ زدایی اصلا صورت نگرفته است اما دمایی که وارد یخچالتان می شود به اندازه ای نیست که بتواند درون آن را خنک نگه دارد و مانع آسیب رساندن به مواد غذایی بشود و دلیلش هم تنها یک چیز است برفک زذایی بسیار زیاد. در واقع اواپراتور شما دچار یخ زدگی شده است و بایستی سریعاً عیب یابی نمایید.

علت برفک زدن یخچال 2
نکاتی جالب در مورد برفک زدایی:
1) کاور اواپراتور را بردارید و ببینید که آیا برفکی به وجود آمده است یا نه!؟
2) در ادامه مورد یک اگر چنین چیزی روی داده است و شاهد یخ زدگی هستید، دبفراست یخچال را حتما بررسی و چک کنید چون ممکن است که مشکل از آن باشد.
3) از کار کردن کمپرسور به درستی اطمینان حاصل نمایید.
نتیجه گیر نهایی
همه این مواری را که برایتان بیان کردیم تنها راهنمایی هایی بود که نیاز است در این گونه مواقع یعنی در زمان برفک زدایی آن را جدی بگیرید و فراموش نکنید که یکی از مشکلات رایج و متداولی درباره یخچال فریزر است که با آن رو به رو هستید. در این محتوا که بیشتر درباره علت برفک زدن یخچال با شما صحبت کردیم، برخی از اجزای آن را هم نیز به شما یاد دادیم که چه کار هایی انجام می دهند. بنابراین از این وسیله برقی پر کاربردی و سودمند در خانه و آشپزخانه تان به خوبی بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل