تعمیر ماشین ظرفشویی پر سر و صدا

تعمیر ماشین ظرفشویی پر سر و صدا

دسامبر 14, 2020
علل کار کردن مداوم یخچال ویرپول

علل کار کردن مداوم یخچال ویرپول

دسامبر 14, 2020
نمایش همه

برخی از مشکلات ماشین لباسشویی

برخی از مشکلات ماشین لباسشویی

برخی از مشکلات ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی از لوازم منزلی می باشد که باعث راحتی در کارهای خانه شده است. در این مقاله برخی از مشکلات ماشین لباسشویی را ذکر خواهیم کرد تا شما بتوانید تعمیرات ویرپول را با کم ترین هزینه انجام دهید.

درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود

درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود

درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود

قفل درب و سوئیچ

قفل درب در حین عملیات، درب دستگاه را بسته نگه می دارد. هنگامی که درب دستگاه بسته است، ماشین لباسشویی می تواند شروع به کار کند.

اگر قفل درب معیوب باشد، درب به درستی قفل نخواهد شد. قفل درب می تواند به صورت مکانیکی یا الکتریکی خراب شده باشد.

قفل درب را برای یافتن هر گونه مشکل بازرسی کنید. اگر قفل درب آسیب دیده باشد و به درستی چفت نشود، آن را تعویض کنید.

برای تعیین اینکه آیا قفل درب دارای مشکل الکتریکی است، از یک مولتی متر برای آزمایش سوئیچ های قفل درب برای پیوستگی استفاده کنید. اگر یکی از سوئیچ ها پیوستگی نداشته باشد، آن را جایگزین کنید.

قفل درب

قفل درب ممکن است معیوب باشد قفل درب را برای یافتن هر گونه مشکل بازرسی کنید. اگر قفل درب آسیب دیده باشد، آن باید تعویض شود.

مقالات مرتبط:  نحوه تعویض و تعمیر قفل درب ماشین لباسشویی

چفت درب

از دیگر موارد این است که چفت درب ممکن است معیوب باشد. آن را برای یافتن هرگونه مشکل و آسیب بازرسی کنید. در صورت خرابی آنرا تعویض کنید.

دستگیره درب

از دیگر مواردی که باید بررسی شود دستگیره درب می باشد، دستگیره درب را برای یافتن هر گونه آسیب بررسی کنید. اگر دستگیره درب خراب باشد، باید آنرا جایگزین کنید. این بخش از درب قابل تعمیر نیست، اگر خراب شود، باید آن را تعویض کنید.

صفحه کنترل اصلی

صفحه کنترل اصلی ممکن است خراب شده باشد. با این حال، این اتفاق به ندرت رخ می دهد. قبل از تعویض صفحه کنترل اصلی، تمام اجزای مکانیزم قفل را بررسی کنید، اگر هیچ یک معیوب نباشد باید صفحه کنترل اصلی را تعمیر کرده و اگر نشد آنرا تعویض کنید.

دستگاه به آرامی پر می شود یا کلا پر نمی شود

لباسشویی به آرامی پر می شود یا کلا پر نمی شود

لباسشویی به آرامی پر می شود یا کلا پر نمی شود

دریچه ورودی آب

دریچه ورودی آب اجازه ورود آب به ماشین لباسشویی را می دهد. اگر این دریچه معیوب باشد، دستگاه ممکن است به آرامی از آب پر شود و یا کلا پر نشود.

دریچه ورودی آب نیاز به فشار آب کافی برای عملکرد مناسب دارد. ابتدا فشار آب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کافی است.

اگر فشار آب کافی باشد، پورت اتصال شلنگ دریچه ورودی آب را تمیز کنید. اگر دستگاه همچنان به آرامی پر می شود، سوپاپ ورودی آب را تعویض کنید.

مقالات مرتبط:  تعمیر لباسشویی ویرپول غرب تهران

فشار کم آب از منبع تامین خانگی

فشار آب در خانه ممکن است خیلی کم باشد. دریچه ورودی آب برای اینکه به درستی کار کند باید حداقل 20 psi فشار داشته باشد. فشار آب را برای تعیین اینکه کافی است، بررسی کنید.

جریان بیش از حد ماشین لباسشویی

دریچه ورودی آب

هنگامیکه دستگاه در حال پر شدن است آن را از برق جدا کنید. اگر پس از قطع کردن جریان برق، دستگاه همچنان به پر کردن آب ادامه دهد نشانه این است که دریچه ورودی آب معیوب است. اگر دریچه ورودی آب معیوب است، آن را جایگزین کنید.

سوئیچ فشار

هنگامی که آب به میزان کافی رسید، سوپاپ فشار جریان ورودی آب را قطع می کند. اگر سوئیچ فشار معیوب باشد، دریچه ورودی آب به پر کردن آب ادامه خواهد داد که باعث می شود جریان آب بیش از حد در دستگاه ایجاد شود.

قبل از تعویض سوئیچ فشار، اتصال لوله هوا به سوئیچ فشار را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه آلودگی و انسداد در آن وجود ندارد.

فشار کم آب

اگر دریچه ورودی آب فشار کافی را دریافت نمی کند، ممکن است دریچه بعد از قطع جریان برق کاملا بسته نشده باشد. در نتیجه، آب ممکن است به درون ماشین لباسشویی نشت کند و باعث ایجاد جریان آب بیش از حد شود. فشار آب را برای تعیین اینکه کافی است، بررسی کنید.

در صورت نیاز می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول با نمایندگی ویرپول تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *