راهنمای فارسی استفاده از یخچال ویرپول

دفترچۀ راهنمای یخچال فریزر ویرپول

می 23, 2022
مهمترین دلایل خاموش شدن یخچال ویرپول

مهمترین دلایل خاموش شدن یخچال ویرپول

ژوئن 8, 2022
نمایش همه

آموزش ریست کردن ساید ویرپول

آموزش ریست کردن ساید ویرپول

یادگیری نحوه ریست کردن ساید ویرپول

یخچال مهم ترین وسیله برقی هر آشپزخانه ای است که عدم وجود آن به قیمت از بین رفتن مواد غذایی و غیر ممکن بودن نگهداری آنها برای مدت زمان طولانی تمام می شود. امروزه یخچال ها به ویژه یخچال‌های ساید بای ساید از سیستم های هوشمند و سنسورهای قدرتمندی برخوردارند که با استفاده از یک بُرد مرکزی کوچک تمامی فرآیندهای آنها تحت کنترل و پایش قرار دارد.

 گاهی اوقات ممکن است یخچال ساید بای ساید شما بر روی صفحه نمایشگر خود اعداد و نمادهایی را نشان دهد که باعث سردرگمی شما می شوند. هر چند این به هم ریختگی و بی نظمی می‌تواند بازتاب یک اختلال داخلی در سیستم یخچال شما باشد، اما در بسیاری از موارد با ریست کردن آن می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه ریست کردن ساید ویرپول آشنا کنیم. پس اگر یخچال ساید بای ساید ویرپول شما از مشکلی مشابه مشکل فوق برخوردار است، این مقاله را با دقت مطالعه نمایید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می توانید به صفحه تعمیر ساید ویرپول مراجعه فرمایید.

چه زمانی باید یخچال ساید بای ساید ویرپول را ریست کنیم؟

چه زمانی باید یخچال ساید بای ساید ویرپول را ریست کنیم؟

در مورد چگونگی ریست کردن یخچال ویرپول باید به این نکته اشاره کنیم که سنسورهای پیشرفته و دقیق یخچال‌ها می‌توانند هر گونه اختلال و ایراد را بر روی صفحه نمایش یخچال گزارش دهند. در نخستین مرحله برای ریست کردن یخچال ویرپول باید با نوع کد خطای آن آشنا باشید تا متوجه شوید که کدام قسمت از یخچال شما دچار اختلال شده است. لذا در زمانی که اتفاقات زیر را مشاهده می‌کنید، یخچال ویرپول خود را ریست کنید:

1- مشاهدۀ یک عدد یا نماد عجیب بر روی صفحه نمایشگر یخچال که تا به حال آن را مشاهده نکرده‌اید.

2- بروز اختلال در عملکرد LEDهای دستگاه و چشمک زدن آنها

3- تفاوت زیاد بین دمای گزارش شده بر روی نمایشگر با دمای داخل یخچال

بنابراین در زمان مواجهه با این اتفاقات باید اقدام به ریست کردن یخچال ویرپول نمایید.

مقالات مرتبط:  تعمیر یخساز ویرپول و دلایل خرابی آن

چگونگی ریست کردن فیلتر آب یخچال ویرپول

چگونگی ریست کردن فیلتر آب یخچال ویرپول

معمولاً فیلترهای آب یخچال های ساید بای ساید در دوره های زمانی مشخصی (معمولاً ۶ ماه یک بار) باید تعویض شوند و در صورت عدم انجام این کار یخچال شروع به آلارم دادن (آلارم تعویض فیلتر) می‌کند. در صورتی که بنا به هر دلیل تمایل به تعویض فیلتر قدیمی ندارید، می‌توانید یخچال را ریست کنید برای این منظور باید سلسله اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید:

در بالای شیر آب دکمه ای وجود دارد که وظیفۀ هشدار دادن در مورد فیلتر ساید بای ساید را دارد. این دکمه را حدود ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست فیلتر انجام گردد. البته در برخی از مدل ها  می توانید با نگه داشتن همزمان دکمه های fast cool وenergy saver  ریست را انجام دهید.

چه کنیم که نیاز به ریست کردن یخچال ویرپول نباشد؟

  • تا حد امکان درب یخچال و فریزر ویرپول را برای مدت طولانی باز نگه ندارید.
  • بهتر است محتویات و مواد غذایی خود را در کشو و قفسه های یخچال ویرپول به صورت مساوی قرار دهید.
  • برای نگهداری مواد غذایی در داخل فریزر هرگز از ظروف شیشه ای استفاده نکنید.
  • تا حد امکان سعی کنید در طول شبانه روز کم‌تر درب یخچال و فریزر را باز و بسته کنید.
  • مواد غذایی داغ را داخل یخچال فریزر قرار ندهید. چرا که فشار دوچندانی را بر کمپرسور یخچال وارد می‌کنند.
  • میوه ها، سبزیجات و سایر مواد غذایی خود را در محل های مخصوص به هر کدام قرار دهید.
  • هرگز درب یخچال فریزر ویرپول را سنگین نکنید.
مقالات مرتبط:  مهمترین ارورهای یخچال ویرپول و روش های عیب یابی و رفع آن

سوالات متداول

روش‌های جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی چیست؟

درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنیم و آن را مدت طولانی باز نگه نداریم. مواد غذایی خود را در قفسه‌های یخچال قرار دهیم. مواد غذایی که در فریزر می گذاریم در ظروف شیشه‌ای نباشند. مواد غذایی که گرم هستند را در یخچال قرار ندهیم چرا که سبب فشار بیش از حد به کمپرسور یخچال می شوند. همچنین درب یخچال فریزر ویرپول را سنگین(فشاری به آن وارد نشود) نکنیم.

در چه مواقعی باید ریست یخچال ساید ویرپول انجام گردد؟

مواقعی که برروی صفحه نمایشگر یخچال عدد یا نماد عجیبی ظاهر گردد که تا‌بحال آن را مشاهده نکرده‌اید. اختلالی در LEDهای دستگاه به وجود آید و به دنبال آن یخچال چشمک بزند. دمای گزارش شده توسط نمایشگر دستگاه با دمای درون آن متفاوت باشد.

نتیجه گیری

به طور کلی یخچال فریزرهای ویرپول از پشتوانۀ برند قدرتمندی برخوردار هستند و به وسیله یکی از برترین تولیدکنندگان لوازم خانگی در جهان تولید می‌شوند. لذا به دلیل پیچیدگی و هوشمندی بالای سیستم های ویرپول، به طور مداوم با آلارم هایی مواجه می شوید که برای رفع آنها باید اقدام به ریست کردن یخچال فریزر ویرپول نمایید.

ما در اینجا نشان دادیم که چطور می‌توانید احتمال ریست کردن دستگاه را کاهش داده و در صورت نیاز چطور اقدام به ریست کردن یخچال ویرپول نمایید. برای دیدن مطالب بیشتر درباره تعمیر لوازم خانگی می توانید با شماره نمایندگی ویرپول ☎️02126153912☎️ و یا این ☎️02188770355☎️ تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *