مکش جاروبرقی و راه های افزایش و تقویت آن

مکش جاروبرقی و راه های افزایش و تقویت آن

ژوئن 15, 2022
تعمیر یخساز ویرپول و دلایل خرابی آن

تعمیر یخساز ویرپول و دلایل خرابی آن

ژوئن 22, 2022
نمایش همه

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

خطاهای دستگاه ظرفشویی ویرپول

ماشین‌های ظرفشویی نیز مثل لباسشویی دیجیتال، در زمان بروز هر گونه مشکل اقدام به صدور کد خطا یا ارور می کنند. از جمله این ماشین‌ها که در این پست می‌خواهیم به ارورهای آن بپردازیم ماشین ظرفشویی ویرپول است. لذا اگر شما دستگاه ویرپول دارید، به شما توصیه می‌کنیم برای آشنایی با کد خطاهای آن، این پست را با دقت مطالعه کنید.

فهرست ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول و نحوه رفع آنها

فهرست ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول و نحوه رفع آنها

1- کد خطا: F0

اگر سنسور دستگاه خراب شده باشد، کد خطای F0 را مشاهده خواهید کرد. در این وضعیت می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ویرپول چگونگی تست دستگاه را مطالعه کنید. سپس به سراغ حسگرها بروید و صحت عملکرد و ارتباط آنها با برد دستگاه را بررسی کنید و در صورت نیاز به تعمیر حتماً با نمایندگی مجاز ویرپول تماس بگیرید.

2- کد خطا: F1

معمولا ارور F1 زمانی ظاهر می شود که سنسور دما فعال شده باشد. برای رفع این کد ارور باید از دمای استاندارد آب اطمینان حاصل کنید. چون سنسور دما زمانی فعال می‌شود که دمای آب داخل دستگاه به پایین‌تر از 3 درجه و بالاتر از ۸۵ درجه سانتی‌گراد رسیده

باشد. البته این احتمال را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است سنسور دما خراب شده باشد؛ که در این صورت باید نسبت به تعویض آن اقدام شود.

3- کد خطا: F2

دومین کد رایج، کد F2 است که بر اثر نشت آب بر روی صفحه نمایشگر دیجیتال نشان داده می‌شود و بعد از آن باید به سرعت نشتی دستگاه تشخیص و برطرف شود. برای رفع کد خطای F2 نخست ماشین ظرفشویی را تخلیه کنید و نشتی آن را پیدا کرده و با کمک یک تکنسین ماهر آن را برطرف نمایید.

مقالات مرتبط:  استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی و مزایای استفاده از آن

4- کد خطا: F3

کد خطای F3 نشان دهنده خراب بودن سیستم گرمایشی ظرفشویی است. گرم شدن دستگاه باید سریع انجام شود. در غیر این صورت این ارور ظاهر می‌گردد. خراب شدن المنت هیتر نیز می‌تواند در نمایش این کد خطا تأثیرگذار باشد. همچنین اگر اتصال بین کنترل پنل و هیتر نیز مختل شده باشد، این ارور ظاهر می‌گردد.

5- کد خطا: F4

این کد خطا مربوط به عدم تخلیه درست سیستم است. برای رفع کد F4 باید پمپ و شیلنگ تخلیه را بررسی کنید تا در صورت بسته بودن، ترمیم شوند. گاهی اوقات گیر کردن یک جسم کوچک یا بقایای مواد غذایی در داخل شیلنگ تخلیه باعث می‌شود تا تخلیه آب به خوبی صورت نپذیرد. اگر پس از تمیز کردن پمپ تخلیه، کد ارور F4 همچنان ظاهر شود، باید پمپ را عوض کنید. به این نکته ساده توجه داشته باشید که گاهی اوقات ارتفاع کم شیلنگ باعث می‌شود که آب به خوبی تخلیه نشود. لذا پس از برطرف کردن این مشکل نیز می‌توانید انتظار داشته باشید که کد خطای F4 برطرف شده باشد. در واپسین مرحله نیز می‌توانید به بررسی برد کنترل الکترونیکی دستگاه بپردازید که در صورت معیوب بودن، تعمیر آن از عهده شما خارج است و باید از یک سرویس کار مجرب دعوت کنید.

6- کد: F5

کد F5 به دلیل انسداد روتور است. در صورت مشاهده این کد، باید قطعه چرخنده روتور ماشین ظرفشویی را تعمیر یا تعویض نمایید.

7- کد: F6

اگر آب‌گیری دستگاه به درستی انجام نشود، این کد ظاهر می‌شود؛ که یکی از رایج‌ترین خطاهایی است که ماشین‌های ظرفشویی نشان می‌دهند. در این صورت آب به درستی وارد دستگاه نمی شود و دلیل آن می‌تواند وجود ایراد در بخش دریچه ورود آب باشد. البته بسته بودن شیلنگ ورودی آب دستگاه نیز می‌تواند باعث بروز خطای F6 شود. یکی دیگر از عوامل بروز خطای F6، کم بودن فشار آب و یا فعال بودن قطعه‌ای به نام فلومتر است که در این صورت از آبگیری ماشین ظرفشویی پیشگیری به عمل می‌آورد.

8- کد: F7

این کد مرتبط با کد F6 است. کد F7 زمانی ظاهر می‌شود که عملکرد فلومتر مختل شده باشد. گرفتگی یا پیچ خوردگی شیلنگ عامل اصلی بروز کد خطای F7 است. همچنین اگر سوپاپ ورودی آسیب ‌دیده و شیر آب بسته باشد نیز خطای F7 ظاهر می‌شود. 

9- خطای: F8

میزان آب ماشین ظرفشویی باید در یک سطح استاندارد باشد که اگر از آن بیشتر شود، خطای F8 ظاهر می‌شود. برای رفع این خطا باید فیلتر را مورد بررسی قرار دهید. زیرا هر گونه گرفتگی در آن باعث می‌شود تا آب اضافی دستگاه تخلیه نشود. البته استفاده از مواد شوینده بیش از حد مجاز نیز در بروز این کد خطا مؤثر است.  برطرف کردن این کد خطا نیاز به مهارت خاصی دارد و از عهده شما خارج است.

مقالات مرتبط:  تعمیر برد ماشین ظرفشویی ویرپول

10- خطای: F9

چنان‌چه آب به طور پیوسته وارد دستگاه ماشین ظرفشویی شود و نتوان آن را کنترل کرد، کد خطای F9 را مشاهده خواهید کرد. دلیل این کد خطا اختلال در عملکرد سوپاپ ورودی یا خراب شدن برد کنترل است که باید تعویض شود.

نتیجه گیری

از مهمترین لوازم خانگی می‌توان به دستگاه ظرفشویی اشاره نمود، طبیعتا یکی از وسیله‌هایی که هر خانوار باید آن را داشته باشد و با آن احساس راحتی بیشتری پیدا می‌کند ماشین ظرفشویی می‌باشد. شما می‌توانید تعمیر تخصصی ظرفشویی ویرپول خود را به کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات ویرپول بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *