Warning: Undefined array key "options" in /home/u763472934/domains/whirlpoolrepairco.com/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
7 علت رایج نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی+راه حل

نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

علت های رایج نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی

علت های رایج نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلات رایجی که کاربران ماشین های ظرفشویی به آن برمیخورند، نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی است. ماشین های ظرفشویی قطعات داخلی بسیاری دارند که هر کدام از آنها وظیفه خاصی بر عهده دارند. در صورتی که یکی از این قطعات به هر دلیلی خراب شود، می توانند در روند شستشو اختلال ایجاد کنند.

بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی هم به همین ترتیب، اگر خراب شوند، بعد از اتمام برنامه شستشو ممکن است مشاهده کندی که ظرف ها به طور کامل شسته نشده اند؛ یا اینکه هنوز روی آن ها تکه های غذا و چربی باقی مانده است.

در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد تمام مواردی که باعث خراب شدن و نچرخیدن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی می شود، صحبت کنیم.

در صورتی که برای ماشین ظرفشویی برند ویرپول شما در خانه یا محل کار مشکلی ایجاد شده و دستگاه قادر به انجام برنامه شستشو نیست، می توانید برای بررسی و رفع مشکل با نمایندگی تعمیر ظرفشویی ویرپول تماس بگیرید.

چرا آبپاش ماشین ظرفشویی نمی چرخد؟

همانطور که می دانید، بازوهای آبپاش در ماشین ظرفشویی وظیفه توزیع آب و محلول شوینده را بر روی ظروف دارند. این بازوها در طول دوره شستشو، آب و محلول شوینده را به صورت پراکنده و یکنواخت بر روی ظروف پخش می کنند. این کار باعث می‌شود که ظروف به طور کامل شسته شده و لکه‌ها و روغن‌های موجود بر روی آن‌ها از بین بروند.

حالا تصور کنید این بازوها خراب شده و نمی توانند این روند را به درستی انجام دهند. چه اتفاقی می افتد؟ ظروف کامل شسته نشده و کثیف می مانند.

اما علت چیست؟ در ادامه به بررسی دقیق و کامل این موضوع می پردازیم.

باقی ماندن مواد غذایی روی بازوهای آبپاش

باقی ماندن مواد غذایی روی بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی، از رایج ترین دلایلیست که باعث می شود آبپاش نتواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد.

در واقع با گذشت زمان و با استفاده مداوم و مستمر از ماشین ظرفشویی احتمال باقی ماندن غذا روی قسمت های مختلف ماشین ظرفشویی بالا می رود. در نتیجه آلودگی در قسمت داخلی بازوهای آبپاش جمع شده و مانع عبور آب و محلول شوینده از آن می شوند. در این حالت مشکلی در چرخش بازوها نیست و فقط روزنه های روی آن مسدود شده اند.

باقی ماندن مواد غذایی روی بازوهای آبپاش

راه حل چیست؟

برای رفع این مشکل ابتدا قفسه پایینی ماشین ظرفشویی را برداشته و سپس بازوهای آبپاش را بررسی کنید. اگر می توانید، آن ها را از دستگاه خارج کرده و تمیز کنید. در صورتی که بازوها از دستگاه جدا نمی شوند، به راحتی می توانید با یک مسواک مواد غذایی و آلودگی را به طور کامل از روی بازوها تمیز کنید.

مسدود شدن شیر ورودی آب

دومین دلیلی که می تواند باعث عدم کارکرد صحیح بازوهای آبپاش در ماشین ظرفشویی شود، مسدود بودن شیر ورودی آب است. در این حالت نیز مشکلی در چرخیدن بازوها نیست و صرفا سطح آب ورودی به دستگاه پایین می باشد؛ اگر آب ورودی به دستگاه از حدی پایین تر باشد، بازوهای آبپاش فعال نمی شوند. در صورتی که ماشین ظرفشویی شما در بیشتر مواقع آرام و بی سر و صدا کار می کند، احتمالا مشکل از حجم پایین آب ورودی به دستگاه است.

مسدود شدن شیر ورودی آب

راه حل چیست؟

برای بررسی یا رفع این مشکل می توانید به این صورت عمل کنید: بعد از اینکه چرخه شستشو تمام شد، درب دستگاه را باز کرده و قبل از شروع آبکشی، آب موجود در آن را خالی کنید. سپس مشاهده کنید که آیا کف وان دستگاه خیس می شود یا خیر. اگر خیس نشد، مشکل از شیر ورودی است. شیر ورودی معمولا در سمت چپ و پایین ماشین ظرفشویی تعبیه شده است. بهتر است برای بررسی، تعمیر یا تعویض با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: برطرف کردن نشتی آب ظرفشویی

خرابی در بازوهای آبپاش

مورد بعدی، خرابی در خود بازوهای آبپاش است. 

در سه حالت مشکل نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی از خود بازوهای آبپاش است:

خرابی در بازوهای آبپاش

    • فرسودگی بازوها: در صورت استفاده زیاد از دستگاه و بالا بودن عمر آن، ممکن است بازوها فرسوده شده و نیاز به تعویض داشته باشند.
    • خرابی پمپ سیرکولاسیون: پمپ سیرکولاسیون آب مخزن داخل آبپاش را میگرداند. در صورت خرابی این قطعه، آبپاشی انجام نمی شود. در بعضی مواقع تنها مسدود شدن با مواد غذایی، پمپ کار نمی کند.
  • خرابی تیغه های هلیکوپتری: اگر تیغه های هلیکوپتری کند شده یا غذا به آنها بچسبد، چرخیدن بازوها غیرممکن می شود. تیغه ها را به صورت دوره ای تمیز و یا در صورت نیاز تعویض کنید.

خرابی سوئیچ شناور، عامل نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی

خرابی سوئیچ شناور(کلید رله) دلیل احتمالی بعدی برای نچرخیدن بازوهای آبپاش می باشد. سوئیچ شناور وظیفه اندازه گیری و محدود کردن مقدار آب ورودی به ماشین ظرفشویی برای انجام هر برنامه شستشو است. در صورتی که این قطعه به هر دلیلی خراب شود، می تواند جریان آب ورودی را قبل از رسیدن به حد مناسب، متوقف کند.

خرابی سوئیچ شناور، عامل نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی

راه حل چیست؟

سوئیچ شناور به دلیل استفاده مداوم و عمر زیاد دستگاه می تواند فرسوده شود. این قطعه معمولا کف وان ماشین ظرفشویی قرار دارد. برای بررسی سلامت آن، شناور را بالا بیاورید؛ در صورت شنیدن صدای “کلیک”، سالم است و در غیر اینصورت تعویض و یا تعمیر شود.

عوامل دیگری که باعث نچرخیدن بازوهای آبپاش ظرفشویی می شود

عوامل دیگری که می تواند عاملی موثر برای نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی شود، به شرح زیر است:

  • چیدمان نادرست ظروف در دستگاه
  • خرابی پمپ گردش آب
  • خرابی پروانه پمپ گردش
  • مسدود شدن یا خرابی لوله های انتقال آب

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد انواع دلایل احتمالی که باعث نچرخیدن آبپاش ماشین ظرفشویی می شود، صحبت کردیم. عوامل متعددی سبب ایجاد این مشکل می شود و نچرخیدن بازوهای آبپاش از مشکلات رایجی است که برای کاربران ماشین های ظرفشویی اتفاق می افتد.

پس اگر شما هم به این مشکل برخوردید، نگران نباشید. چرا که این مشکل دلیلی برای عدم کیفیت دستگاه شما نیست.

درصورتی که برای ماشین ظرفشویی ویرپول شما هر مشکلی ایجاد شد و از عملکرد آن ناراضی بودید، برای رفع سریع مشکل با نمایندگی تعمیر ویرپول در محل تماس بگیرید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

برای دریافت خدمات تعمیر تخصصی تعویض آبپاش ماشین ظرفشویی با چه شماره ای تماس بگیریم؟

برای رفع این مشکل می توانید با نمایندگی تعمیر ظرفشویی به شماره 22225007-021 تماس حاصل فرمایید.

هزینه تعویض تیغه های آبپاش ماشین ظرفشویی چقدر است؟

به دلیل تنوع مدل و برند ماشین ظرفشویی و همچنین عدم ثبات قیمت ها، برای اطلاع کامل از قیمت تعویض تیغه های آبپاش با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی تماس بگیرید.

شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی را چطور بررسی کنیم؟

می توانید با استفاده از یک مولتی متر، تداوم جریان آب را بررسی و در صورت وجود مشکل، شیر را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل