نکاتی مهم درباره نگهداری از یخچال

نکاتی مهم درباره نگهداری از یخچال

دسامبر 6, 2020
چرا لباسشویی بوی سوختگی می دهد؟

چرا لباسشویی بوی سوختگی می دهد؟ – بخش دوم

دسامبر 7, 2020
نمایش همه

چرا لباسشویی بوی سوختگی می دهد؟ – بخش یک

چرا لباسشویی بوی سوختگی می دهد؟

چرا لباسشویی بوی سوختگی می دهد؟

یکی از مشکلات عمده ماشین لباسشویی، بوی سوختگی است که ممکن است بدهد. شاید شما هول کنید و فکر کنید دیگر کار از کار گذشته و نمی توانید از دستگاه خود استفاده کنید. عجله نکنید در این مقاله ما یک سری از علت بوی سوختگی لباسشویی را به طور کامل توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.در صورتی که هر گونه سوالی دارید می توانید با شماره 22225007-021 که برای نمایندگی تعمیرات ویرپول است تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت رایگان به تمامی سوال های شما پاسخ دهند.

1- تسمه چرخنده لباسشویی

برخی از ماشین‌های لباسشویی درب از بالا، برای به حرکت درآوردن ماشین از تسمه استفاده می‌کنند. اگر ماشین از چرخش بایستد، به احتمال زیاد مشکل از تسمه است.

صفحه رویی ماشین را بردارید و ببینید آیا تسمه پوسیده یا پاره شده است یا خیر. تسمه معمولا ته ماشین لباسشویی قرار دارد و اگر وقتی ماشین روشن است تسمه پاره شود، معمولا صدای بلندی شنیده شده و بوی سوختگی می‌آید.

در ماشین لباسشویی های درب از جلو این تسمه در قسمت پشت دستگاه می باشد. با باز کردن درب پشتی دستگاه می توانید تسمه را باز دید کنید.

مطمئن شوید فولی که تسمه را به حرکت درمی‌آورد آزادانه و راحت بچرخد و هم فولی ها و هم موتور تمیز هستند و روی آنها روغن نیست.

قبل از عوض کردن تسمه پاره شده، مطمئن شوید که قرقره‌های هرزگرد یا کشاننده تسمه راحت و آزادنه حرکت می‌کنند. همیشه تسمه متناسب با مدل ماشین لباسشویی خودتان را تهیه و مطابق با دستورالعمل‌های خود کارخانه آن را تعویض کنید.

قبل از انجام تعمیرات، ماشین لباسشویی را از برق جدا و از وسایل ایمن و مناسب استفاده کنید.

مقالات مرتبط:  آموزش جامع رفع بوی بد ماشین لباسشویی

2- تسمه پمپ لباسشویی

در بعضی از ماشین‌های لباسشویی درب از بالا، پمپ تخلیه برای کار کردن نیاز به یک تسمه دارد. این تسمه معمولا یک تسمه استاندارد V شکل است که از موتور به قرقره‌ای در پمپ تخلیه وصل شده است.

همچنین ممکن است یک قرقره زنجیر نیز وجود داشته باشد که کشش تسمه را ایجاد کند. اگر بوی لاستیک سوخته از ماشین به مشام‌تان رسید، باید تسمه پمپ را نیز بررسی کنید.

اگر تسمه به شدت پوسیده یا داغ شده بود، باید آن را عوض کنید. اطمینان حاصل کنید که پمپ آزادانه حرکت می‌کند. اگر ماشین قرقره زنجیر نیز دارد، مطمئن شوید آن هم درست کار می‌کند.

همچنین به دنبال نشانه‌های نشتی روغن یا آب بر روی منطقه تسمه یا قرقره باشید. قبل از اقدام برای تعمیرات، دستگاه را از برق بکشید

3- قرقره موتور ماشین لباسشویی

موتور برای چرخاندن تسمه پمپ از یک قرقره استفاده می‌کند. قرقره موتور برای این طراحی شده است تا حداکثر تماس با تسمه را فراهم کند و از فلز یا مواد مصنوعی ساخته می‌شود.

درصورتی که قرقره پوسیده شده یا زنگ بزند، باعث ایجاد اصطکاک اضافی و داغ شدن یا آسیب دیدن تسمه شده و بوی سوختگی می‌دهد.

هنگام عوض کردن تسمه سوخته یا پوسیده، باید قرقره موتور را نیز بررسی کنید و اگر نشانه‌ای از ساییدگی یا خوردگی مشاهده کردید، آن را عوض کنید. قبل از انجام تعمیرات، ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید.

4- پمپ تخلیه لباسشویی

پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی، قبل و در حین چرخه شستشو آب کثیف را از وان پمپ می‌کند. پمپ تخلیه از قطعات مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است که خرابی هر کدام باعث ایجاد بوی سوختگی می شود.

بوی سوختگی در حین یا بعد از چرخه شستشو، می‌تواند نشان دهد که پمپ تخلیه گیر کرده و نمی‌چرخد. در مدل‌ ماشین‌هایی که پمپ آنها با تسمه کار می‌کند، بوی سوختگی معمولا از تسمه است که بر روی قرقره پمپ می‌چرخد.

در مدل ماشین‌هایی که پمپ تخلیه با موتور کار می‌کند، بوی سوختگی احتمالا مربوط به موتور پمپ است. قبل از تعویض پمپ، ورودی پمپ را بررسی کنید تا مطمئن شوید چیزی جلوی حرکت پروانه را نگرفته باشد. قبل از شروع تعمیرات، دستگاه را از برق جدا کنید.

5- چرخ دنده قرقره زنجیر یا بازوی قرقره زنجیر

بعضی از مدل‌های ماشین لباسشویی درب از بالا، از قرقره زنجیر به منظور ایجاد کشش برای پمپ استفاده می‌کنند. اگر قرقره زنجیر گیر کند یا بازوی قرقره آزادانه حرکت نکند، تسمه به اندازه مناسب کشیده نمی‌شود و اصطکاک بیش از حدِ ایجاد شده، موجب داغ شدن تسمه و بوی سوختگی می‌شود.

اگر متوجه سوختگی تسمه شدید، پمپ را بررسی کنید، باید چرخ‌دنده و بازوی قرقره زنجیر را بررسی کنید تا مطمئن شوید آزادانه حرکت می‌کنند. هر نشانه‌های از سایش یا خوردگی به این معنی است که باید آنها را عوض کنید. قبل از اقدام به هرکاری، دستگاه را از برق بکشید.

در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول داشتید با نمایندگی رسمی این برند تماس بگیرید تا بهترین کیفیت را در ارائه خدمات تجربه کنید. ما به شما قول می دهیم با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت دستگاه شما را تعمیر کنیم. برای خواندن بخش دوم مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات مرتبط:  چرا لباسشویی بوی سوختگی می دهد؟ - بخش دوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *