نمایندگی تعمیرات ویرپول

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

تنظیم تایمر ماشین لباسشویی

تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟

تنظیم تایمر ماشین لباسشویی به چه صورت است؟ چگونه می توان تایمر ماشین لباسشویی را در بهترین حالت تنظیم نمود؟ آیا قانون و قاعده خاصی برای این کار وجود دارد؟

تایمر ماشین لباسشویی نقش مهمی را در روند شستشو ایفا می کند و می توان گفت که این قطعه مانند یک کنترلر قوی می تواند قسمت های مختلف دستگاه را تنظیم کند. تایمر باعث می شود دستگاه شستشوی منظم و دقیق داشته باشد؛ اما بسیاری از افراد نمی دانند که چطور باید تایمر را تنظیم کرد و یا با نکات مهم در این زمینه آشنا نیستند.

در این مقاله از نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی ویرپول قصد داریم در مورد نکات و موارد مهم در خصوص تنظیم تامیر ماشین لباسشویی صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

نحوه تنظیم تایمر ماشین لباسشویی

این روزها تمام افراد در خانه های خود از ماشین لباسشویی استفاده می کنند و این دستگاه به یک عضو جدا نشدنی از خانه ها تبدیل شده است. اضافه کردن تایمر به دستگاه های ماشین لباسشویی توانست کار با این وسیله را برای کاربران بسیار راحت تر کند. 

در صورتی که تایمر به هر دلیل خراب شود، می تواند به طور مستقیم روی عملکرد کلی لباسشویی تاثیر بگذارد. می توان گفت یکی از نشانه های خرابی و معیوب شدن تایمر، متوقف شدن برنامه شستشو در مرحله خشک کردن لباس هاست.

نحوه تنظیم تایمر ماشین لباسشویی

برای تنظیم تایمر ماشین لباسشویی، شما باید به توجه به نوع مدل و برند ماشین لباسشویی خود داشته باشید، زیرا روش تنظیم تایمر ممکن است بر اساس مدل ماشین لباسشویی متفاوت باشد. اما در اکثر موارد، مراحل زیر برای تنظیم تایمر ماشین لباسشویی اجرا می‌شود:

  • انتخاب برنامه: اکثر ماشین‌های لباسشویی دارای دکمه‌ها یا دیال‌هایی برای انتخاب برنامه‌های مختلف شستشو هستند.
  • تنظیم تایمر: بعد از انتخاب برنامه، برخی از ماشین‌های لباسشویی امکان تنظیم تایمر را نیز دارند. این به شما امکان می‌دهد تا مدت زمان شستشو را تنظیم کرده و زمان شستشو را به دلخواه خود تعیین کنید.
  • شروع شستشو: بعد از تنظیم تایمر، مطمئن شوید که دکمه شروع یا هر دکمه مشابه دیگر فشرده شده است تا ماشین لباسشویی شروع به کار کند.

با این حال، توصیه می‌شود که برای تنظیم دقیق تایمر ماشین لباسشویی خود، به دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی خود مراجعه کنید و دستورالعمل‌های مربوطه را دنبال کنید.

تایمر برای به تاخیر انداختن شروع برنامه شستشو و کار افتادن در زمانی است که شما می خواهید. در برخی مدل های لباسشویی می توانید تایمر را از 1 تا 24 ساعت تنظیم کنید. برای مثال در این مدل لباسشویی ها می توانید ساعت 14 برنامه شستشو را انتخاب کرده و تایمر را برای 2 ساعت تنظیم کنید. در این حالت مشاهده می کنید که لباسشویی ساعت 16 شروع به کار می کند.

نشانه های خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی

نشانه‌های خرابی تایمر ماشین لباسشویی ممکن است بسته به مدل و برند ماشین لباسشویی متفاوت باشد، اما در کل می‌توانید به نشانه‌های زیر توجه کنید:

  • ماشین لباسشویی هنگامی که به طور مداوم خاموش می‌شود و یا برنامه‌های شستشو به درستی اجرا نمی‌شوند یا به طور ناگهانی متوقف می‌شوند
  • میل بادامک شل می شود
  • تایمر ماشین لباسشویی به درستی زمان‌بندی شستشو را انجام نمی‌دهد یا زمان‌بندی نامناسبی ارائه می‌دهد؛ ممکن است یک مرحله در فرآیند شستشو بیش از یکبار تکرار شود

نشانه های خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی

در صورتی که متوجه شدید که تایمر ماشین لباسشویی شما مشکل دارد، توصیه می‌شود که به دفترچه راهنمای تعمیرات ماشین لباسشویی خود مراجعه کرده و یا با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. رفع این مشکل ممکن است نیاز به تعویض تایمر یا تعمیر مدارهای الکتریکی دیگر داشته باشد.

در ادامه هر یک از این موارد با هم بررسی خواهیم کرد.

متوقف شدن کامل برنامه شستشو

خرابی تایمر ماشین لباسشویی می‌تواند باعث متوقف شدن کامل برنامه شستشو شود زیرا تایمر مسئول کنترل و زمان‌بندی فعالیت‌های مختلف ماشین لباسشویی است. همچنین، اگر تایمر به طور نادرست زمان‌بندی کند یا به درستی برنامه شستشو را اجرا نکند، ممکن است ماشین لباسشویی به طور ناگهانی متوقف شود.

به عنوان مثال، اگر تایمر به طور نادرست زمان شستشو را تنظیم کند و ماشین لباسشویی به طور ناگهانی در مرحله اولیه یا پایانی شستشو متوقف شود، ممکن است لباس‌ها یا پارچه‌ها به درستی شسته نشوند یا حتی در مرحله‌های مختلف آسیب ببینند.

در چنین حالتی قادر به تنظیم تایمر ماشین لباسشویی نیز نخواهد بود. این موضوع را هم باید بدانید که علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار می تواند دلایل بسیار زیاد یدگیری داشته باشد که بهتر است با این موارد آشنایی اجمالی داشته باشید.

شل شدن میل بادامک دلیل عدم توانایی تنظیم تایمر ماشین لباسشویی

خرابی تایمر ماشین لباسشویی به طور مستقیم نباید باعث شل شدن میل بادامک (سیم‌بندی) شود. میل بادامک معمولاً برای حرکت دادن بخش‌های مختلف ماشین لباسشویی مانند موتور، پمپ و واشر استفاده می‌شود و تایمر نقش اصلی در عملکرد این بخش‌ها ندارد.

با این حال، اگر تایمر به طور نادرست عمل کند و موتور یا سیستم پمپ را به درستی کنترل نکند، ممکن است این موارد باعث شل شدن میل بادامک شود. به عنوان مثال، اگر تایمر به درستی سیگنال‌ها را به موتور یا پمپ ندهد، ممکن است این قطعات به طور ناگهانی و بدون کنترل حرکت کنند و در نهایت میل بادامک شل شود.

بنابراین، اگر میل بادامک ماشین لباسشویی شما شل شده است، ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که نیاز به بررسی دارند. بهتر است یک تعمیرکار مجرب را به منزل بیاورید تا علت شل شدن میل بادامک را تشخیص دهد و مشکل را برطرف کند.

تکرار شدن یک مرحله از برنامه شستشو بیش از یک بار

خرابی تایمر ماشین لباسشویی می‌تواند باعث تکرار شدن یک مرحله از برنامه شستشو بیش از یک بار شود زیرا تایمر مسئول کنترل زمان‌بندی و مراحل مختلف برنامه شستشو است.

به عنوان مثال، اگر تایمر به طور نادرست سیگنال‌های خاموش و روشن را به موتور یا سیستم پمپ ندهد، ممکن است موتور یا پمپ به طور ناقص عمل کرده و یک مرحله از برنامه شستشو را به طور ناقص انجام دهد. به دلیل این نقص، ماشین لباسشویی ممکن است تلاش کند که مرحله را مجدداً انجام دهد تا به نتیجه مطلوب برسد.

جمع بندی

همانطور که گفتیم تنظیم تایمر ماشین لباسشویی یکی از مواردی است که بسیاری از کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند و این موضوع برایشان سوال های زیادی ایجاد کرده است.

با پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به حوزه طراحی و تولید لوازم خانگی، در ماشین های لباسشویی جدید تایمر تعبیه شد که توانست تنظیم روند شستشو را برای کاربر راحت تر کند. اگر تا اینجا مقاله با ما همراه بودید و تمام مطالب و نکات بالا را مطالعه کرده اید، در این مرحله احتمالا اطلاعات خوبی در این زمینه دارید.

ممنون که تا انتهای این مقاله از نمایندگی مجاز تعمیرات ویرپول با ما همراه بودید.

سوالات متداول

آیا تنظیم تایمر ماشین لباسشویی در مدل های مختلف ماشین لباسشویی متفاوت است؟

تنظیم تایمر ماشین لباسشویی روند ثابتی دارد اما ممکن است در مدل ها یا برندهای مختلف ماشین لباسشویی متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کرده و یا از مقاله های قبلی سایت بهره ببرید.

نحوه تنظیم تایمر مکانیکی ماشین لباسشویی به چه صورت است؟

اگر تایمر دستگاه شما از نوع مکانیکی است، برای تنظیم تایمر اهرم آن را از جلو بچرخانید. این اهرم یک زبانه در پشت تایمر را می‌چرخاند. زبانه را با انبر سوزنی فشار دهید تا دستگیره تایمر آزاد شود. سپس اهرم را از جلو بکشید تا خارج شود.

برای تعمیر و یا تعویض تایمر ماشین لباسشویی چه کنیم؟

بهتر است با ما تماس بگیرید تا بتوانیم در این زمینه خدمات تخصصی به شما ارائه دهیم 22225007-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 12 =

سایر نوشته ها

رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
رله استارت یخچال چیست؟ علت و علائم خرابی آن
بوی سوختگی یخچال
بوی سوختگی یخچال، نشانه چیست؟
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
علائم خرابی اورلود یخچال چیست؟
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی
تنظیم تایمر ماشین لباسشویی | چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار چیست؟
علت-متوقف-شدن-ماشین-لباسشویی-حین-کار--شاخص
علت متوقف شدن ماشین لباسشویی حین کار
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
برخی از مشکلات ماشین لباسشویی
علت صدای موتور یخچال چیست
علت صدای موتور یخچال چیست؟ دلیل اصلی صدا دادن کمپرسور یخچال
جمع شدن آب در لباسشویی
دلیل اصلی جمع شدن آب در لباسشویی + روش حل